Žampa potvrdil záujem Ruska, Adamovi dajú maximálny servis

Adam Žampa v Soči obsadil šieste miesto v alpskom lyžovaní
Slovenský reprezentant v alpskom lyžovaní Adam Žampa počas slalomu mužov na ZOH 2014 v Soči. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 23. marca (WEBNOVINY) – Krajinou, kde by mali bratia Adam a Andreas Žampovci pokračovať vo svojej lyžiarskej kariére, je Rusko. Informuje o tom server denníka Pravda, pre ktorý to potvrdil ich otec a tréner v jednej osobe Tomáš Žampa.

Prvá ponuka prišla z ruskej strany po vlaňajšej olympiáde v Soči. Vtedy sme to brali s nadhľadom. Slovenskí funkcionári nás ubezpečovali, že nám utvoria kvalitné podmienky na prípravu. Sľuby sú minulosť a realita je iná,“ povedal Tomáš Žampa pre Pravdu. Na nekorektné fungovanie Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) upozorňuje už dlhší čas. Doteraz jeho upozornenia zostali nepovšimnuté. Prečo sa rozhodli pre Rusko?

Vybral si ho Chorošilov

Adamovi utvoria maximálny servis, ktorý vrcholový športovec potrebuje. Poskytnú mu trénera, asistenta trénera, servismana, kondičného trénera, fyzioterapeuta a lekára so psychológom. Za tréningového partnera si ho vybral aj Alexander Chorošilov, ktorý skončil v slalome tretí vo finále Svetového pohára v Méribeli.

Skutočné náklady Adama Žampu na sezónu 2014/2015 sú podľa jeho otca vo výške 275 000 eur. Zo Slovenského olympijského výboru dostal dotáciu 20 000 eur, z Medzinárodného olympijského výboru 4700 eur, z Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica 30 000 eur a z rezervy ministra školstva ďalších 20 000 eur.

Čo hovoríte na lyžiara Adama Žampu, ktorý chce reprezentovať Rusko?

Stretne sa s Ficom

Od Slovenskej lyžiarskej asociácie sme v tejto sezóne nedostali dotáciu. Preplatila nám letenky na svetový šampionát, nadváhu batožiny a požičanie auta, čo nie sú peniaze na športovú prípravu, ale reprezentáciu krajiny. Sponzori sa nás pýtajú, prečo nás majú podporovať, keď nám asociácia nedá ani cent,“ upozornil Tomáš Žampa.

Tiež potvrdil, že tento týždeň sa majú stretnúť s premiérom Robertom Ficom a prebrať s ním svoju situáciu. „Uvidíme, aké kroky pán premiér navrhne. My nebojujeme len za Žampu, ale za všetkých športovcov, ktorých riadia nekompetentní funkcionári na zväzoch. Možno sa konečne niečo posunie. Nám nejde len o peniaze, ale chceme poriadok v SLA,“ dodal T. Žampa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas Žampa