Žampa v obráku nepostúpil, malý glóbus získal Hirscher

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher má pred finálovými pretekmi vo francúzskom Méribeli dostačujúci náskok 185 bodov pred Pinturaultom. Foto: SITA/AP

KRANJSKA GORA 14. marca (WEBNOVINY) – Víťazom sobotňajšieho predposledného obrovského slalomu Svetového pohára alpských lyžiarov v sezóne 2014/2015 v slovinskej Kranjskej Gore sa stal Francúz Alexis Pinturault. Druhý skončil s odstupom 68 stotín sekundy Marcel Hirscher, ktorý si v predstihu zabezpečil malý glóbus za sezónny triumf v tejto disciplíne.

Na čele hodnotenia obrovského slalomu má pred finálovými pretekmi vo francúzskom Méribeli dostačujúci náskok 185 bodov pred Pinturaultom. Pre 26-ročného Rakúšana je to druhý malý glóbus v hodnotení obrovského slalomu po sezóne 2011/2012.

Alexis Pinturault

Tretie miesto si v Slovinsku vybojoval ďalší francúzsky reprezentant Thomas Fanara (+0,93). Úradujúci a zároveň trojnásobný majster sveta, Američan Ted Ligety, skončil s odstupom 1,88 sekundy štvrtý a v hodnotení obrovského slalomu mu pred finále SP patrí 3. priečka za Hirscherom a Pinturaultom. Ligety je úradujúcim držiteľom glóbusu za obrovský slalom. Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, v prvej jazde obsadil 40. priečku.

Hirscher vďaka druhému miestu zvýšil svoj náskok na čele celkového priebežného hodnotenia Svetového pohára pred Nórom Kjetilom Jansrudom na 124 bodov. Jansrud skončil v sobotu v Kranjskej Gore na 23. pozícii.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní – Kranjska Gora (Slovin.) – sobota – výsledky:

Obrovský slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Alexis Pinturault (Fr.) 2:19,78 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,68 s, 3. Thomas Fanara (Fr.) +0,93, 4. Ted Ligety (USA) +1,88, 5. Felix Neureuther (Nem.) +1,98, 6. Henrik Kristoffersen (Nór.) +2,01,…23. Kjetil Jansrud (Nór.) +3,91,… 40. Adam Žampa (SR) +3,76 v 1. kole

Poradie v hodnotení obrovského slalomu (po 7 z 8 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 640 bodov – istý malý glóbus, 2. Alexis Pinturault (Fr.) 455, 3. Ted Ligety (USA) 422, 4. Thomas Fanara (Fr.) 270, 5. Fritz Dopfer (Nem.) 266, 6. Felix Neureuther (Nem.) 247

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 32 z 37 pretekov): 1. Marcel Hirscher (Rak.) 1208 bodov, 2. Kjetil Jansrud (Nór.) 1084, 3. Alexis Pinturault (Fr.) 862, 4. Felix Neureuther (Nem.) 787, 5. Dominik Paris (Tal.) 745, 6. Matthias Mayer (Rak.) 699, … 76. Adam Žampa (SR) 77

Viac k osobe Adam ŽampaDominik ParisFelix NeureutherHenrik KristoffersenKjetil JansrudMarcel HirscherMatthias Mayer