Zápas hviezd NHL po novom, tímy vyberú kapitáni

Nhl
Foto: SITA/AP

TORONTO 11. novembra (WEBNOVINY) – Koncept Zápasov hviezd zámorskej hokejovej NHL sa mení, novinka sa dotkne už tohtosezónneho duelu v Raleighu v Severnej Karolíne.

Doteraz sa exhibícia hrala medzi tímami Východnej a Západnej konferencie, fanúšikovia rozhodovali o otváracích zostavách.

Tentoraz vyberie verejnosť iba šesť hráčov z celej ligy (1 brankár, 2 obrancovia a 3 útočníci), ďalších 36 účastníkov All-Star Game určia pracovníci oddelenia pre hokejové operácie NHL. Tí si zvolia spomedzi seba kapitánov mužstiev, ktorí si následne v piatok pred začiatkom „hviezdneho“ víkendu v priamom prenose vyberú svoje tímy. Minidraft môže priniesť zaujímavé hráčske kombinácie. NHL chce týmto krokom zvýšiť význam a prestíž Zápasu hviezd.

Na tejto myšlienke sme dlhšie spolupracovali s hráčskou asociáciou NHLPA. Hráči, ktorí sa pravdepodobne na Zápase hviezd zúčastnia a s ktorými sme hovorili, sú touto myšlienkou nadšení. Mala by to byť predovšetkým zábava. Fanúšikovia chcú vidieť najmä hokejové majstrovstvo, hráčov so širokým úsmevom na tvári. Veď nejde o body, o Stanleyho pohár či o olympijské medaily,“ povedal viceprezident NHL Brendan Shanahan a riaditeľ NHLPA pre obchodné záležitosti Mike Ouellet ho doplnil: „Liga a aj hráčska asociácia sa tešia na to, ako prijmú formát fanúšikovia i hráči. Mala by vzrásť týmto spôsobom aj vzájomná rivalita.“

Najbližší Zápas hviezd NHL sa uskutoční 29. a 30. januára 2011 v Raleighu. Internetové hlasovanie fanúšikov sa začne 15. novembra a vyvrcholí 3. januára 2011.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brendan Shanahan