Zápasy NHL boli tentokrát bez Slovákov, v zostave Bostonu chýbali brankár Halák aj obranca Chára

Boston Bruins Stars, NHL,
Vľavo hráč Dallas Stars Alexander Radulov (47) zrazil brankára tímu Boston Bruins Tuukka Raska (40) počas zápasu NHL, 16. novembra 2018. Foto: SITA/AP

NEW YORK 17. novembra (WebNoviny.sk) – Bez slovenských hokejistov odohrali piatkové zápasy NHL. V šiestich dueloch sa až päťkrát predlžovalo, o dvoch víťazoch museli dokonca rozhodnúť samostatné nájazdy.

Obranca Martin Marinčin bol zdravým náhradníkom pri víťazstve Toronta v Anaheime 2:1 po predĺžení, útočník Marko Daňo rovnako nezasiahol do súboja Colorado – Washington, ktorý vyhrali hostia 3:2 po predĺžení. O triumfe obhajcu Stanleyho pohára rozhodol už po 22 sekundách predĺženia švédsky center Nicklas Bäckström.

V zostave Bostonu na ľade Dallasu (0:1 po predĺž.) chýbali brankár Jaroslav Halák aj zranený obranca Zdeno Chára. Aj v tomto prípade rozhodlo predĺženie a v ňom gól Jasona Dickinsona. Fín Tuukka Rask sa objavil v bránke Bruins po dlhšom čase na úkor J. Haláka a pripísal si 36 zásahov. Naposledy predtým chytal 8. novembra, v ostatných troch dňoch mal osobné voľno. Jeho náprotivok Ben Bishop si pripísal 26. shutout v kariére. Dallas získal minimálne bod v ôsmich z posledných desiatich zápasov.

Pre chorobu nebol na súpiske Los Angeles brankár Peter Budaj, a tak v súboji v Chicagu (2:1 po sam. nájazdoch) vynikol Calvin Petersen, v hierarchii až štvrtý brankár Kings. Tridsaťštyri zákrokov 24-ročnému Američanovi vynieslo prvé víťazstvo v NHL v kariére.

Sumáre NHL

• piatok

Chicago – Los Angeles 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 43. Saad (Toews, Forsling) – 31. Toffoli, rozhodujúci sam. nájazd Kovaľčuk

Dallas – Boston 1:0 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 62. Dickinson (Janmark)

Winnipeg – Buffalo 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 28. Connor (Laine, Little) – 41. Skinner (Eichel, Dahlin), rozhodujúci sam. nájazd Sheary

Colorado – Washington 2:3 po predĺž. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 2. Söderberg (Jost, Barrie), 58. C. Wilson (Calvert, Cole) – 28. Devante Smith-Pelly (Stephenson, Boyd), 39. Ovečkin (Bäckström, T. Wilson), 61. Bäckström (Carlson, T. Wilson)

Anaheim – Toronto 1:2 po predĺž. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)
Góly: 39. Aaberg (Ritchie, Henrique) – 6. Marleau (Gardiner, Kadri), 64. Rielly (Marner)

Vegas – St. Louis 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 7. Carrier (Bellemare, Theodore) – 7. O´Reilly (Tarasenko, Schwartz), 28. O´Reilly (Schwartz, Tarasenko), 37. B. Schenn (Edmundson, Bozak), 38. Sundqvist (Dunn)

Viac k osobe Jaroslav HalákMarko DaňoMartin MarinčinNicklas BäckströmPeter BudajTuukka RaskZdeno Chára