Záplavy v Číne si vyžiadali 13 ľudských životov

čína_škola

PEKING 29. júla (WEBNOVINY) – Trinásť ľudí prišlo o život a ďalší šiesti sú nezvestní po tom, ako rozsiahle záplavy zasiahli severovýchodnú časť Číny, informovali vo štvrtok štátne médiá v čase, keď krajina zápasí s najhoršími povodňami za posledné desaťročie. Prívalové dažde prerušili dodávky pitnej vody, elektriny a telekomunikačné spojenie v okrese Jong-ťi v provincii Ťi-lin, informovala štátna tlačová agentúra Sin-chua, ktorá sa odvolávala na slová predstaviteľov úradov.

Agentúra v stredu oznámila, že do mesta Kchou-čchian v okrese Jong-ťi bolo vyslaných 200 záchranárov na pomoc asi 30 tisícom obyvateľov, ktorí pravdepodobne zostali odrezaní od sveta po tom, ako sa vyliala zo svojich brehov neďaleká vodná nádrž. Voda obklopila aj miestnu železničnú stanicu, vnútri ktorej zostalo uväznených viac ako 80 ľudí. Továrne a domy v oblasti zatopila voda, ktorá na niektorých miestach dosahovala výšku až tri metre, uvádza Čínska tlačová služba.

Ťi-lin je zatiaľ posledná provincia, ktorú v tomto roku zasiahli ničivé záplavy. Tie si podľa posledných oficiálnych štatistík od 14. júla vyžiadali 333 ľudských životov a nechali za sebou ďalších 300 nezvestných ľudí. Doteraz prívalové dažde zasiahli najmä juh krajiny. Najhoršie záplavy v desaťročí si od začiatku roka vyžiadali 1 405 mŕtvych alebo nezvestných a spôsobili škody v hodnote 20 miliárd eur. Úrady očakávajú, že spomínané čísla ešte stúpnu.

SITA/AFP

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom