Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pôstna krabička pre Afriku
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Pôstna krabička pre Afriku

Zapojte sa do kampane´Pôstna krabička pre Afriku´

BRATISLAVA 8. marca (WBN/PR) – V severných častiach Ugandy sa po vojne – predovšetkým v 80. rokoch minulého storočia rozšíril vírus HIV. Počet ľudí, nakazených týmto vírusom a poznačených následným ochorením AIDS, je obrovský. SKCH promptne zareagovala na volanie Ugandy o pomoc a okamžite začala so stavbou Centra pre deti postihnuté vírusom HIV a ochorením AIDS v oblasti Adjumani. Vy môžete prispieť na jeho dostavbu a dať tak sirotám (ktoré pre AIDS prišli o svojich rodičov) šancu na lepší život.

V celej Afrike žije okolo pätnásť miliónov sirôt, z toho podľa údajov OSN žijú v Ugande až dva milióny sirôt, ktorým choroba AIDS vzala rodičov. Zapojením sa do kampane „Pôstna krabička pre Afriku“ pomôžu ľudia zo Slovenska zabezpečiť ugandským deťom základné podmienky pre dôstojný život – dostatok jedla, strechu nad hlavou, zdravotnú starostlivosť a primerané vzdelanie.

Kto je Sally – tvár kampane SKCH

Príbeh dievčatka Sally sa podobá osudom ďalších sirôt v severnej Ugande. Tvár kampane SKCH na pomoc sirotám, postihnutým HIV a AIDS žije so svojou babičkou a dvoma sestrami v mestečku Adjumani na severe Ugandy. Má len dvanásť rokov, no je HIV pozitívna. Mama jej zomrela pred rokom, otec rodinu opustil. Dievčatko navštevuje školu a chcela by byť zdravotnou sestrou. Čo však bude so Sally a jej sestrami, keď sa babička pominie – je momentálne na nás.

Stavba centra ako odozva SKCH na volanie Ugandy

Slovenská katolícka charita začala so stavbou Centra pre deti postihnuté vírusom HIV a ochorením AIDS v oblasti Adjumani pred rokom. Po dokončení stavebných prác sa do centra budú prijímať práve deti – ktoré prišli pre AIDS o oboch rodičov (a zvyšní príbuzní sa o nich nedokážu postarať). Deťom sa v centre bude poskytovať strava, zdravotnícka starostlivosť a podpora vzdelania cez program Adopcia na diaľku. Miestni terénni pracovníci a pracovníčky budú pomáhať rodinám s deťmi, ktoré sú HIV pozitívne – formou poradenstva v oblasti zabezpečenia dostatočnej výživy, hygieny a zdravia.

Pôstna krabička pre Afriku a jej význam

Pôstnu krabičku distribuuje SKCH do kostolov, kde si ju ľudia budú môcť vyzdvihnúť a osobne sa tak zapojiť do pomoci deťom, postihnutým HIV a AIDS v Ugande. Treba podotknúť, že papierová krabička s fotografiou ugandskej siroty Sally nie je určená na masové zbieranie finančných prostriedkov v uliciach miest a obcí. Má skôr symbolický osobný význam – pomoc slabším najmä v čase pôstu.

„Myšlienka pôstnej krabičky v sebe nesie posolstvo pôstneho obdobia, ktoré smeruje k sebazapreniu aj k motivácii – v duchovnej rovine predstavuje modlitbu a v materiálnej podobe predstavuje ušetrený peniaz, vložený do krabičky s myšlienkou na ľudí v núdzi. Malá farebná krabička tak môže byť naplnená duchovným povzbudením, nádejou a šancou na lepší život pre tisíce ľudí – vďaka každému darovanému euru,“ približuje význam idey pôstnej krabičky generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Ako sa zapojiť do kampane

Zapojením sa do tejto kampane a verejnej zbierky možno napomôcť prelomeniu stále sa opakujúceho problému hladu a chudoby v krajinách Subsaharskej Afriky.

Pomôcť finančne môžete prostredníctvom vášho pôstneho daru – formou sms v tvare DMS medzera CHARITA na číslo 877. Cena Darcovskej SMS správy je 1 € alebo zaslaním príspevku na účet Slovenskej katolíckej charity: 4008058424/7500 v ČSOB, v. s. 174. Pomôžete tak k dostavbe centra pre deti, postihnuté HIV a AIDS. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o kampani „Pôstna krabička pre Afriku“ a o pomoci SKCH v rozvojových krajinách, navštívte stránku www.charita.sk.

Odporúčané články

Ako ďalej s migrantmi? Od vypuknutia krízy štáty EÚ nenašli jednotný názor na riešenie Strany do kampane zapoja umelcov, my vieme prví akých

Neprehliadnite

Náš dom horí, vyhlásil Macron a požiare v Amazonskom pralese nazval medzinárodnou krízou Kočnerovou Threemou sa zaoberá aj inšpekcia, vyšetruje možné vynášanie informácií policajtmi ŠK Slovan si musí podľa hrdinu Abenu v odvete veriť, tréner Kozák túži po solúnskej rozprávke Aktualizované: Štyroch turistov v poľských Tatrách zabili blesky, boli medzi nimi aj deti YouTube vymazal stovky kanálov, ktoré boli zamerané proti protestom v Hongkongu Saková nepodporila zvyšovanie platov vojakov, žiada rovnaké podmienky pre políciu aj hasičov

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X