Záručná banka je v zisku viac ako šesť miliónov eur

Peniaze
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenská záručná a rozvojová banka (SZRB) dosiahla od začiatku januára do konca septembra tohto roka zisk 6,3 milióna eur. Ako ďalej vyplýva zo zverejnených informácií, v medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 6,9 percenta. Prevádzkové výnosy síce klesli a vzrástli prevádzkové náklady, banka však tento rok nezaúčtovala zvýšené opravné položky ako v prvom polroku vlaňajška.

V minulom roku banka dosiahla čistý zisk 3 mil. eur pri medziročnom náraste o 60,4 percenta. Prevádzkové výnosy klesli o 9,7 percenta na 20,9 milióna eur. Prevádzkové náklady predstavovali 10,9 milióna eur, čo bola takmer rovnaká hodnota ako v predchádzajúcom roku. V roku 2014 dosiahla SZRB čistý zisk 1,9 milióna eur pri medziročnom raste o 148,4 percenta.

Slovenskú záručnú a rozvojovú banku založilo Ministerstvo financií SR ako štátny peňažný ústav v roku 1991 a koncom októbra 2002 sa banka zmenila na akciovú spoločnosť. Jediným akcionárom je štát. Banka je zameraná najmä na rozvoj malého a stredného podnikania na Slovensku. Okrem toho podporuje aj mestá a obce alebo vlastníkov bytových domov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SZRB Slovenská záručná a rozvojová banka