Zasadala pandemická komisia, Matovič hovorí o katastrofe a budú aj ďalšie opatrenia proti COVID-19 (video)

Marek Krajčí, Igor Matovič
Zľava: Minister zdravotníctva Marek Krajčí s premiérom Igorom Matovičom. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Pandemická komisia rokovala šesť hodín a prijala súbor nových ochranných opatrení, ktoré prednesie na rokovaní Ústredného krízového štábu. Jeho mimoriadne zasadnutie je naplánované na nedeľu 11. októbra o 10:00.

Ako povedal premiér Igor Matovič na sobotňajšom tlačovom brífingu, keď si prečítal o 8 618 nových nakazených v Česku a o 1887 na Slovensku za piatok, tak poveril ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, aby zvolal pandemickú komisiu.

„Tendencia je katastrofálna,“ povedal Matovič na to, že počet nakazených oproti minulému piatku stúpol o rekordných 169 percent.

Viac o téme: Koronavírus

„Záver je jednoznačný, že musíme sa brániť, lebo sa nachádzame vo veľmi ťažkej chvíli a tá chvíľa bude ešte ťažšia,“ vraví Matovič a podľa neho je zrejmé, že počty nakazených na Slovensku ešte v najbližšej dobe ešte „dramaticky porastú“.

Pandemická komisia prijala súbor „nových ochranných“ opatrení, ktoré by mali byť prednesené na nedeľnom zasadaní Ústredného krízového štábu. Minister Krajčí dúfa, že krízový štáb podporí prijatie nových opatrení.

Na tlačovom brífingu vystúpil aj hlavný hygienik Ján Mikas, ktorý povedal, že hoci „sme od 1. októbra zaviedli opatrenia, ich dopad ešte stále nevidíme. Nemáme na výber a tak budeme musieť zaviesť a sprísniť ďalšie opatrenia.“ 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán MikasMarek Krajčí
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti