Zastavili stíhanie v súvislosti s Matovičovou živnosťou

Igor Matovič
Predseda OĽaNO Igor Matovič. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 24. novembra (WebNoviny.sk) – Polícia zastavila trestné stíhanie v súvislosti so živnosťou Mgr. Igor Matovič – regionPress poslanca NR SR Igora Matoviča (OĽaNO). Ako pre agentúru SITA povedal hovorca prezídia Policajného zboru Martin Wäldl, stíhanie bolo zastavené na konci októbra pre neprípustnosť trestného stíhania, keďže vec je premlčaná.

Matovič odovzdal vo februári tohto roku vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry viac ako 50 škatúľ účtovníctva z rokov 1997 až 2008. Vyšetrovanie polícia začala v súvislosti s informáciami predsedu vlády Roberta Fica, podľa ktorých mali doklady skončiť v zbere.

Podľa informácií, ktorými disponoval Fico, Matovič v roku 2008 fiktívne previedol svoj podnik Igor Matovič – regionPress na bieleho koňa, prepral 122 miliónov korún a zlikvidoval účtovníctvo podniku, aby sa vyhol daňovej kontrole. Matovič všetky tieto informácie dôrazne odmietol, predaj podniku vysvetlil tým, že chcel umožniť vymáhanie starých pohľadávok svojmu vtedajšiemu zamestnancovi Pavlovi Vandákovi. Matovič trval na tom, že dane riadne platil a svoj vlastný podnik netuneloval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie regionPRESS