Zastúpenie v Zápase hviezd KHL bude mať aj bratislavský Slovan

Zach Boychuk
Kanadský útočník Zach Boychuk v drese HC Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

MOSKVA 8. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejový brankár Július Hudáček bude jediným Slovákom v januárovom Zápase hviezd KHL v kazašskej Astane.

Dvadsaťdeväťročného gólmana klubu Severstaľ Čerepovec do duelu nominovali novinári, spomedzi brankárov Tarasovovej divízie dostal o jeden hlas viac ako Iľja Sorokin z CSKA Moskva. Duel sa uskutoční 14. januára 2018.

Okrem hlasovania žurnalistov a výberu fanúšikov doplnili jednotlivé formácie aj zástupcovia vedenia súťaže, žiadny ďalší slovenský hokejista sa do výberov divízií nedostal.

Pozvánku však dostal útočník Slovana Bratislava Zach Boychuk, ktorý sa v tíme Bobrovovej divízie predstaví po boku Eeliho Tolvanena z Jokeritu Helsinki, Iľju Kovaľčuka s Nikitom Gusev (obaja SKA Petrohrad) a Miksa Indrašisa z Rigy.

Zloženie divíznych výberov na Zápas hviezd KHL 2018

Západná konferencia

Bobrovova divízia: Ryan Zapolski (Jokerit Helsinki), Igor Šesťorkin (SKA Petrohrad) – Dmitrij Kalinin (Spartak Moskva), Marc-André Gragnani (Dinamo Minsk), Patrik Hersley (SKA Petrohrad), Sami Lepistö (Jokerit Helsinki) – Eeli Tolvanen (Jokerit Helsinki), Iľja Kovaľčuk (SKA Petrohrad), Nikita Gusev (SKA Petrohrad), Miks Indrašis (Dinamo Riga), Zach Boychuk (Slovan Bratislava)

Tarasovova divízia: Július Hudáček (Severstač Čerepovec), Iľja Sorokin (CSKA Moskva) – Staffan Kronwall (Lokomotiv Jaroslavľ), Nikita Nesterov (CSKA Moskva), Vojtěch Mozík (Viťaz Podoľsk), Iľja Nikulin (Dinamo Moskva) – Kirill Kaprizov (CSKA Moskva), Dmitrij Kagarlickij (Severstaľ Čerepovec), Pavel Padakin (HK Soči), Brandon Kozun (Lokomotiv Jaroslavľ), Denis Paršin (Torpedo Nižnij Novgorod)

Východná konferencia

Charlamovova divízia: Emiľ Garipov (Ak Bars Kazaň), Iľja Ježov (Neftechimik Nižnekamsk)- Andrej Markov (Ak Bars Kazaň), Kris Lee (Metallurg Magnitogorsk), Nikita Trjamkin (Avomobilist Jekaterinburg), Charle Genoway (Lada Togliatti) – Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk), Vladimir Tkačov (Ak Bars Kazaň), Dan Sexton (Neftechimik Nižnekamsk), Paul Szczechura (Traktor Čeľabinsk), Pavel Varfolomejev (Jugra Chanty-Mansijsk)

Černyšovova divízia: Alexej Krasikov (Sibir Novosibirsk), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun) – Kevin Dallman (Barys Astana), Philip Larsen (Salavat Julajev Ufa), Jevgenij Medvedev (Avangard Omsk), Jegor Martinov (Avangard Omsk) – Nigel Dawes (Barys Astana), Linus Omark (Salavat Julajev Ufa), Alexej Byvaľcev (Amur Chabarovsk), Vladimir Tkačov (Admiral Vladivostok), Linden Vey (Barys Astana)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej MarkovIľja KovaľčukJúlius HudáčekZach Boychuk