Zatkli ďalších mužov podozrivých z vraždy dvoch škandinávskych turistiek v pohorí Atlas

Maroko, Atlas, vražda turistiek
Forenzný tím prišiel na miesto činu, kde sa našli telá dvoch škandinávskych turistiek, pohorie Atlas, Maroko, Afrika, 18. december 2018 Foto: SITA/AP

RABAT 21. decembra (WebNoviny.sk) – Marocké úrady zatkli deviatich ďalších podozrivých v spojitosti s vraždami dvoch Škandinávok v pohorí Atlas. Celkovo už zadržali 13 mužov. Ústredný úrad súdneho vyšetrovania potvrdil, že deväť mužov malo počas zatýkania pri sebe zbrane a „podozrivý materiál“ na výrobu výbušnín. Bližšie detaily zatiaľ neprezradili.

Marocké úrady považujú vraždy za teroristický čin. Zavraždené turistky sú 24-ročná Louisa Vesterager Jespersen z Dánska a 28-ročná Maren Ueland z Nórska. Ich telá s bodnými ranami na krku našli v pondelok. Ležali v odľahlom horskom regióne, zhruba 10 kilometrov od centra Imlílu – obce, ktorá je tradične počiatočným bodom túr na najvyšší vrch v severnej Afrike Džabal Tubkál. Lietadlo s ich ostatkami odletelo v piatok do Dánska.

Dánska bezpečnostná agentúra pre agentúru AP v stanovisku uviedla, že predbežné vyšetrovanie „podľa marockých úradov naznačuje, že vraždy môžu súvisieť s teroristickou organizáciou Islamský štát“.

Zabitie turistiek šokovalo Maroko, ktoré je populárnou turistickou destináciou a útoky na cudzincov sú tam mimoriadne zriedkavé. Krajina roky bojuje proti islamským extrémistom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát