Zatkli pravú ruku bývalého šéfa podsvetia Mikuláša Černáka

Mikuláš Černák
Mikuláš Černák Foto: SITA/Jozef Habočík

BRATISLAVA 28. novembra (WebNoviny.sk) – Polícia v pondelok potvrdila zadržanie Jána K., ktorý v minulosti pôsobil ako spolupracovník šéfa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka.

„Polícia v pondelok ráno zadržala osobu J. K.. Obvinená osoba je stíhaná uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru za trestný čin vraždy spáchaný formou spolupáchateľstva,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca policajného prezídia Martin Wäldl. Podľa portálu aktuality.sk obvinenie súvisí s vraždou poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka z roku 1997.

Ako začiatkom novembra informovala Generálna prokuratúra SR, Mikuláš Černák, odsúdený za účasť na 10 vraždách na doživotie, momentálne figuruje ešte v 21 trestných veciach, ktoré sú v prípravnom konaní. Minimálne v 11 prípadoch ide o vraždu, v dvoch prípadoch o trestný čin všeobecného ohrozenia. V niekoľkých prípadoch figuruje aj druhý mediálne známy Černákov komplic Miloš K. Pokiaľ ide o Jána K., prokuratúra ešte začiatkom tohto mesiaca informovala, že vyšetrovatelia nenašli potrebné dôkazy, prípadne boli niektoré skutky, v ktorých figuroval, premlčané.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš ČernákMiloš K.
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra