Zatykačom na Majského sa zaoberá aj štátne zastupiteľstvo v Prahe, rozhoduje sa o predbežnej väzbe

Jozef Majský
Jozef Majský (vľavo). Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 5. augusta 2020, 17:54

Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe sa v súvislosti so zadržaným Jozefom Majským zaoberá Európskym zatýkacím rozkazom, ktorý bol na neho vydaný. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca štátneho zastupiteľstva Aleš Cimbala.

„Európsky zatýkací rozkaz bol tunajšiemu štátnemu zastupiteľstvu doručený 31. júla za účelom zadržania a vydania vyžiadanej osoby pre nepodmienečný výkon trestu odňatia slobody,“ povedal.

Ako ďalej agentúru SITA informoval Cimbala, dnes v popoludňajších hodinách bol na Mestský súd v Prahe podaný návrh na vzatie Majského do predbežnej väzby. Súd má teraz o tomto návrhu rozhodnúť.

Odsúdeného Jozefa Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pojednávaní v stredu 29. júla zamietol odvolanie Jozefa Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Majský
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR