Záujem o maratón mieru rastie, do Košíc prídu aj z Austrálie

Jubilejný 90. ročník maratónu v Košiciach pozná víťazov
Bývalý špičkový maratónec Ron Hill (uprostred) v dobehu do cieľa "Po stopách maratónskych legiend" v juniorskej štafete jubilejného 90. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach. Košice, 5. október 2014. Foto: SITA/Jozef Jarošík

KOŠICE 1. júla (WEBNOVINY) – Po vlaňajšom rekordnom zápise v podobe 10194 účastníkov, ktorých prilákal jubilujúci Medzinárodný maratón mieru, sa záujem ani v tomto roku nezastavil.

V utorok 30. júna vykázal počet registrovaných účastníkov medziročne nárast o takmer 5%. Z toho sa dá usudzovať, že organizátori tak ako v posledných 2 – 3 rokoch uzatvoria prihlasovanie na začiatku septembra, aby dokázali logisticky a materiálne zabezpečiť vybavenie všetkých účastníkov.

Obrazom: Jubilejný 90. ročník maratónu v Košiciach

„Popri tradične vysokom záujme zo strany našich priamych susedov sa zatiaľ najviac účastníkov prihlásilo z Veľkej Británie, Fínska, Nemecka a Nórska. Najdlhšiu cestu budú zrejme merať už prihlásení Austrálčania,“ uvádza sa v tlačovej správe organizátorov MMM.

Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, ktorý je najstarším podujatím svojho druhu v Európe, sa uskutoční tradične v prvú októbrovú nedeľu 4. 10. 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom