Záujem o prácu v bani trvá

BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) – Za šesť mesiacov tohto roka vyťažili hornonitrianski baníci 970 000 ton hnedého uhlia. Pracovnú príležitosť pri ťažbe uhlia a obslužných činnostiach pritom získalo 4224 zamestnancov. Najväčšia časť 3 739 našla uplatnenie v akciovej spoločnosti Hornonitrianske bane Prievidza, 220 v strojárskom závode Banská mechanizácia a elektrifikácia a 108 pri prevádzkovaní nákladnej železničnej dopravy po vlastnej vlečke. Ďalších 157 zamestnancov pracuje v dcérskych spoločnostiach: v strážno-bezpečnostnej službe HBP Security 93, v spoločnosti Ekosystémy vykonávajúcej špeciálne povrchové úpravy kovov 38 a v AGRO GTV, zaoberajúcej sa pestovaním rajčín na báze využitia geotermálneho potenciálu podzemia 26 pracovníkov. V okrese Prievidza, kde sa miera evidovanej nezamestnanosti pohybuje okolo 12 percent, sú Hornonitrianske bane Prievidza už dlhodobo stabilizujúcim prvkom zamestnanosti.

Záujem uchádzačov o zamestnanie v spoločnosti pretrváva. V súčasnosti evidujeme 618 žiadostí, z toho takmer 200 o prácu v bani. 288 záujemcov chce pracovať v robotníckych profesiách na povrchu a 133 žiadateľov sa uchádza o post technicko-hospodárskych zamestnancov.

Vzhľadom na vekovú štruktúru a prirodzený pohyb zamestnancov priebežne dopĺňame naše stavy. V tomto roku sme prijali do pracovného pomeru 161 nových zamestnancov. Prioritou je naďalej dopĺňanie stavov na produktívne pracoviská v podzemí, kde sme zamestnali 114 baníkov. Prednostne prijímame uchádzačov, ktorí majú skúsenosti a prax s prácou v podzemí na pracovnú pozíciu baník. Novoprijatí zamestnanci posilnili najmä pracoviská razenia banských chodieb, banskú dopravu a údržbu banských diel.

Motiváciou pre uchádzačov je priemerný mesačný zárobok, ktorý za rok 2011 dosiahol 818 €, pričom v podzemí môže byť v závislosti od vykonávanej práce a kvalifikácie zamestnanca aj vyšší, ale aj ďalšie sociálne benefity. Pre zamestnancov zabezpečujeme rekondičné a ozdravné pobyty a preventívne prehliadky. Všetky formy stravovania sú s príspevkom zamestnávateľa. Baníkom v podzemí poskytujeme mrazenú stravu, desiatové balíčky a ochranné nápoje. Zamestnancom vychádzame v ústrety aj príspevkom na sociálnu výpomoc. Pri významných pracovných a životných výročiach vyplácame jubilejné odmeny. K tradíciám patrí vernostný prídavok baníkov, príspevok na domácu i zahraničnú rekreáciu, detské prázdninové a liečebné pobyty, kultúrne a športové podujatia. K balíku zamestnaneckých výhod možno prirátať 3% príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie, príspevok na očkovanie, dopravu do zamestnania, výhody pre bezpríspevkových darcov krvi a mnohé iné výhody.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom