Zdenka Predná naspievala duet s Vojtěchom Dykom

Speváčka sa vracia s novou skladbou
Zdenka Predná nahrala duet s lídrom českej kapely Nightwork Vojtěchom Dykom. Skladba Walk In My Shoes sa objaví na Zdenkinom albume, ktorý plánuje vydať koncom roka. Českého kolegu vraj oslovila najmä preto, že sa jej páči jeho prejav a tiež, že jej je sympatický aj ako človek. Foto: SOUL FOR SHOW/Katarína Bell

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Slovenská interpretka Zdenka Predná nahrala duet s lídrom českej kapely Nightwork Vojtěchom Dykom.

Skladba Walk In My Shoes sa objaví na Zdenkinom albume, ktorý plánuje vydať koncom roka. Českého kolegu vraj oslovila najmä preto, že sa jej páči jeho prejav a tiež, že jej je sympatický aj ako človek.

„Môj manažér mi dohodol stretnutie, a už to išlo. Nahrávanie bolo výborné. Je to profesionál. Prišiel a za polhodinu nahral čo bolo treba. Horšie to bolo s dohadovaním termínu. Keďže Vojto je mimoriadne vyťažený človek, trošku sa nám to celé poposúvalo, ale o to viac si vážim, že to dal,“ dodala.

Podľa speváčky ide o jedinú anglickú skladbu na albume. „Skúšali sme to aj v slovenčine a češtine, ale nakoniec sa nám viac páčila anglická verzia,“ prezradila.

Text skladby je o láske dvoch ľudí, ktorým ju však okolie nepraje pre veľký vekový rozdiel, no oni sa rozhodnú za svoj vzťah bojovať. „Myslím, že je to v dnešnej dobe bežný prípad. Každý rieši ostatných, namiesto toho, aby sa pozeral do svojej polievky. Odkaz je jasný – treba robiť to, čo spraví šťastných nás samých, a kašlať na to, čo si o tom myslia ostatní,“ vysvetlila Predná.

Od vydania speváčkinho posledného singla s názvom Krásne dni uplynuli už dva roky. Nahrávanie novej skladby i celého albumu, na ktorom sa dueto objaví, si vzala na starosť trojica producentov z renomovaného bratislavského štúdia Littlebeat. Videoklip, ktorý nakrúcal mladý talentovaný režisér Tomáš Kasal, bude mať premiéru už o niekoľko dní.

Zdenka Predná pochádza z Banskej Štiavnice a hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na 4. mieste.

Debutovala v roku 2005 albumom Sunny Day, po ktorom nasledovali nahrávky Zdenka Predná (2007) a Srdce z bubliny (2009).

V roku 2005 získala cenu Aurel v kategórii Objav roka. Minulý rok spolupracovala na albume Daleko blíž českého rappera Idea.

Informácie pochádzajú od Adriány Čahojovej z agentúry Soul For Show a z archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vojtěch DykZdenka Predná