Zdenka Predná vydáva album Amulet

Zdenka predná
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská speváčka Zdenka Predná vydáva album s názvom Amulet. Bývalá SuperStaristka považuje štvrtú štúdiovku za svoj najlepší počin.

„Nechcela som sa uponáhľať. Povedala som si, že kým nebudem absolútne spokojná, nepustím von ani notu. Trvalo mi to síce viac ako tri roky, ale môžem s pokojným svedomím vyhlásiť, že ide o môj najlepší album,“ prezradila a tiež dodala, že texty sú tentoraz osobnejšie.

„Je to veľmi osobný album. Každá zo skladieb má osobný príbeh. Texty píšem priebežne, keď cítim, že nejaký pocit musím dať von. Doteraz som ich príliš neprepájala so súkromím. Teraz som tomu dala voľný priebeh. Sú tam smutné aj veselé pocity, s ktorými som sa musela vysporiadať. Je to pre mňa akási „psychohygiena“,“ povedala Predná.

Väčšinu z jedenástich piesní nahrávala pod producentským dohľadom Martina Šrámka a Andreja Hrušku zo štúdia Littlebeat.

Obrazom: Slovenská speváčka Zdenka predná

Speváčka už z albumu predstavila skladbu Walk in my shoes, ktorú nahrala s Vojtěchom Dykom. Na albume spolupracovali aj Jana Kirschner, Lyrik, Idea, Losos zo skupiny Noisecut či Igor Sabo. V úvodnej piesni zaznie aj recitácia Táne Pauhofovej.

„Mala som možnosť pozorovať, ako tvoria hudbu iní interpreti. Bolo to pre mňa inšpiratívne, keďže ide o ľudí, ktorí sú mi veľmi blízki a rešpektujem ich. Baví ma spájať rôzne štýly,“ vyjadrila sa speváčka, ktorú na obal novinky vyfotila Katarína Bellová.

O dizajn albumu sa postarali Robert Berger, Jan Kloss a Matěj Činčera. Prvý singel z novej štúdiovky by mal vyjsť v novembri.

Dvadsaťdeväťročná Zdenka Predná pochádza z Banskej Štiavnice a hudobnú kariéru odštartovala v prvom ročníku súťaže Slovensko hľadá SuperStar, kde skončila na 4. mieste.

Debutovala v roku 2005 albumom Sunny Day, po ktorom nasledovali nahrávky Zdenka Predná (2007) a Srdce z bubliny (2009). V roku 2005 získala cenu Aurel v kategórii Objav roka. Minulý rok spolupracovala na albume Daleko blíž spomínaného českého rappera Ideu.

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Video: Zdenka Predná & Vojtěch Dyk – Walk in My Shoes

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana KirschnerVojtěch DykZdenka Predná