Zdenko Trebuľa je prekvapený a sklamaný, nečakal druhé kolo

Zdenko Trebuľa
Zdenko Trebuľa Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 10. novembra (WEBNOVINY) – Zdenko Trebuľa (kandidát strany Smer-SD s podporou SMK a Mosta-Híd) získal v regionálnych voľbách na post predsedu Košického samosprávneho kraja najviac hlasov (vyše 48,57 percenta zúčastnených voličov), v druhom kole sa stretne s Rudolfom Bauerom (KDS), ktorý skončil druhý v poradí so ziskom 24,53 percenta.

„Klamal by som, keby som povedal, že ma to neprekvapilo a že nie som trochu sklamaný. Čakal som, že dosiahnem taký výsledok, aby sa druhé kolo nemuselo konať. Má to však svoje príčiny a volič vie, prečo sa tak rozhodol. Vnímam to ako úspech, veď som dosiahol takmer polovicu zo všetkých odovzdaných hlasov. Chcem poďakovať voličom, ktorí dali hlas mne a poslancom za stranu Smer,“ povedal Trebuľa.

Výsledky krajských volieb si môžete pozrieť —–> v tomto článku.

Na otázku novinárov, v čom vidí nízku účasť, povedal, že nebol žiaden zásadný konflikt počas kampane a to možno spôsobilo, že záujem voličov klesol. Doložil, že si kladie otázku, či si ľudia uvedomujú dôležitosť samosprávnych krajov a má pocit, že si to ľudia v Košickom kraji nedostatočne uvedomujú. Jeho volebný tím urobí analýzu a na jej základe rozhodne o postupe v druhom kole.

„Čakal som takýto výsledok, takže sa teším na druhé kolo. Som vďačný všetkým ľuďom, ktorí prišli k voľbám, hoci účasť 17-18 percent je veľmi nízka. Prvé kolo bolo z môjho pohľadu a pohľadu pravicových strán niečo ako primárky. Pravicové strany sa dohodli, že v druhom kole podporia víťaza primárok. Mám predbežnú dohodu s pánom Masnykom, za ktorým stála SaS s SDKÚ-DS, predbežnú podporu sľúbilo aj KDH, a tak verím, že je šanca uspieť aj v druhom kole,“ povedal Rudolf Bauer.

Výsledky krajských volieb v Košickom kraji

Kandidát
Počet hlasov
Podiel hlasov v %
Zdenko Trebuľa (Smer-SD, Most-Híd, SMK)
48 487
48.57
Rudolf Bauer (Konzervatívni demokrati Slovenska)
24 487
24.53
Dominika Palaščáková (Nová väčšina – Dohoda)
5957
5.96
Rastislav Masnyk (SaS, SDKÚ-DS)
5482
5.49
Vladimír Gürtler (7 statočných)
2933
2.93
Marek Ďuran (Ľudová strana Naše Slovensko)
2923
2.92
Jaroslav Džunko (nezávislý)
2608
2.61
Jozef Holečko (nezávislý)
2508
2.51
Lukáš Sisák (KSS)
2453
2.45
Ivan Kuhn (OKS)
1980
1.98
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zdenko Trebuľa