Zdeno Chára stále cíti bolesť, možno sa nevyhne operácii

Zdeno Chára
Zdeno Chára sa zranil v prvej tretine štvrtkového stretnutia NHL, keď v 9. minúte v obrannom pásme tvrdo zrazil Johna Tavaresa. Foto: SITA/AP

BOSTON 29. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára vynechal pondelkový prípravný zápas svojho Bostonu proti Detroitu pred začiatkom novej sezóny zámorskej NHL a trénoval individuálne. Dôvodom je zranenie, ktoré skúsený bek utrpel pri štvrtkovom narazení od Ryana Bourquea na mantinel pred striedačkou v súboji proti New Yorku Rangers.

Slovenský obranca v predmetnom zápase absolvoval na ľade iba 1:57 min a mal jednu strelu na bránku. Následne dostal od vedenia klubu víkendové voľno. „Uvidíme, ako sa jeho stav bude vyvíjať počas nasledujúcich dní. Musíme byť veľmi opatrní,“ vyhlásil pre zámorské médiá kouč Bruins Claude Julien.

Zdeno Chára po odchode z ľadu prezradil viac o svojich bolestiach. „Cítim to v zadnej časti stehennej oblasti a ‚vystreľuje‘ to do lýtka,“ informoval 38-ročný Trenčan. Lekársky tím v Bostone sa rozhodol dať kapitánovi Bruins viac času na zotavenie. Ak by jeho bolesti neustúpili, do hry by prichádzali aj úvahy o operácii. „Dúfam, že súčasný voľnejší režim mi pomôže a všetko bude v poriadku,“ dodal Chára.