Zdravotný stav Štefana Harabina je po kolapse stabilizovaný

Harabin
Predseda Najvyššieho súdu SR a Súdnej rady SR Štefan Harabin Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 9. januára (WEBNOVINY) – Zdravotný stav predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina je stabilizovaný a komunikuje s okolím.

Informovala o tom hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb NÚSCH v Bratislave Dobroslava Krajačičová. Hrabin v utorok skolaboval na letisku Schwechat v Rakúsku. Záchranka ho okamžite odviezla do viedenskej nemocnice. Vo večerných hodinách ho hospitalizovali v bratislavskom ústave srdcových a cievnych chorôb

Podľa Krajačičovej ho v stredu čakajú viaceré vyšetrenia vrátane CT, na základe ktorých bude stanovená presná diagnóza a príčina kolapsu. Šéf Najvyššieho súdu SR je v starostlivosti primára Oddelenia neinvazívnej kardiológie NÚSCH Pavla Chňupu.

Šéf najvyššieho súdu odpadol pri nastupovaní do lietadla, pri páde sa zranil. Lekári ho prijímali s podozrením na infarkt, otras mozgu a úraz rebier.Štefan Harabin mal odletieť na služobnú cestu do Čile, kde boli pozvaní aj viacerí európski predsedovia najvyšších súdov. Sprevádzala ho aj manželka.

Podľa televízie TA3 má Harabin údajne už dlhodobo problémy s vysokým tlakom.

Počas neprítomnosti predsedu Najvyššieho súdu SR Štefana Harabina ho vo vedení budú zastupovať predsedovia kolégií Najvyššieho súdu SR. Tých Harabin poveril zastupovaním ešte pred služobnou cestou na konferenciu predsedov najvyšších súdov štátov Európskej únie a Celac v Čile. Agentúru SITA o tom informoval Najvyšší súd Slovenskej republiky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Harabin