Zdrogovaný vodič unikal policajnej hliadke, ostatní šoféri sa mu museli vyhýbať, aby zabránili čelnej zrážke (foto)

Zdrogovaný vodič unikal policajtom a ohrozoval vodičov Foto: www.facebook.com

Zdrogovaný vodič Octavie sa v okrese Dunajská Streda pokúšal ujsť policajtom a počas šialenej jazdy z obce Zlaté Klasy – Rastice až do Hubíc ohrozoval viacerých vodičov. Ako informovala trnavská krajská polícia, vodič cez križovatku prefrčal vysokou rýchlosťou a ignoroval dopravnú značku STOP! Policajná hliadka vyštartovala za ním a snažili sa ho zastaviť.

Vodič ignoroval výzvy polície

Na ich výzvy však vodič nereagoval. Počas nebezpečnej jazdy uháňal rýchlosťou vyše 200 km/h a ohrozil iných šoférov, ktorí sa museli vyhýbať až mimo cestu, aby zabránili čelnej zrážke.

V obci Hubice vodič náhle zastavil, vybehol z auta a chcel utiecť. Policajti ho však zadržali. Muž kládol aktívny odpor a útočil na obidvoch policajtov.

Lekárke vyšetrenie potvrdilo požitie drog

V putách ho predviedli na policajný útvar. Keďže 37-ročný muž z Lehníc javil známky požitia alkoholu alebo omamných látok, podrobil sa lekárskemu vyšetreniu.

To potvrdilo prítomnosť drog – amfetamínov, extázy a cannabisu. Policajov po služobnom zákroku ošetrili v zdravotníckom zariadení.

Polícia pátra po svedkoch

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia, muža obvinil aj z útoku na verejného činiteľa. Stíhaný je vo väzbe.

Polícia zároveň hľadá vodičov, ktorých 14. mája tento vodič ohrozil. Prihlásiť sa môžu na linke 158, prípadne prostredníctvom súkromnej správy na facebookovej stránke polície.

Zdrogovaný šofér skončil v putách Foto: www.facebook.com
Zdrogovaného šoféra sa podarilo dolapiť, už sedí za mrežami Foto: www.facebook.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR