Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: ilustračné, Shutterstock
28. decembra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(5)

Združenie sudcov bude voliť nové vedenie v apríli

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) – Združenie sudcov Slovenska (ZSS), najväčšia stavovská organizácia sudcov, bude v apríli rozhodovať o svojom novom vedení. Na konci novembra uplynulo druhé funkčné obdobie súčasnej prezidentke Dane Bystrianskej. Pre agentúru SITA uviedla, že do zvolenia nového vedenia na hlavnom zhromaždení bude úradovať ona. Bystrianska potvrdila, že kandidovať už nechce.

Dodala, že vo funkcii bola 10 rokov a po takom dlhom období je potrebná zmena. “Mám pocit, že odbornej sudcovskej práci, popri ktorej som robila funkciu prezidentky združenia, veľa dlhujem,” uviedla. Zatiaľ nie je rozhodnuté, kto sa bude o post prezidenta uchádzať, aj keď sa už hovorilo o konkrétnom mene ako horúcom kandidátovi. Bystrianska zatiaľ nechcela spresniť o koho ide.

Celorepubliková rada združenia hodnotila doterajšiu činnosť združenia tento mesiac na rokovaní v Košiciach. Podľa Bystrianskej k najvýznamnejším aktivitám počas jej funkčného obdobia patrila ochrana nezávislosti súdnictva vo vnútroštátnom meradle. Združenie sa zapájalo aj do činnosti Medzinárodnej asociácie sudcov a Európskej asociácie sudcov, na ktorú sa obrátili v roku 2011 a 2014 v súvislosti s prijatými zákonmi o sudcoch a s preverovaním sudcov NBÚ.

Ako dobrú hodnotí Bystrianska aj spoluprácu a komunikáciu s Justičnou akadémiou, ale aj poslancami, najmä členmi ústavnoprávneho výboru NR SR. Zároveň upozornila, že riadenie súdnictva podľa Združenia sudcov Slovenska nezodpovedá trendom doby. Riadenie súdnictva sa musí podriadiť jeho potrebám tak, aby každému bola poskytnutá efektívna súdna ochrana, ako to garantuje Ústava SR. Upozornila aj na dlhodobé neprimerané zaťaženie súdov najmä okresných v sídle kraja, ale aj krajských súdov i Najvyššieho súdu SR, nerovnomernú zaťaženosť súdov a sudcov či zneužívanie práva v spotrebiteľských

Odporúčané články

Súdna rada jednomyseľne schválila etický kódex sudcov Bajánková podá návrh na disciplinárku voči Harabinovi

Témy

Diskusia

Arogantný Načo sú nám súdy, keď máme Políciu a médiá ? prokurator To nie, ale bude vydany oficialny cennik korupcnych sluzieb. Znizenie trestu - suma, zbavenie obzaloby -- suma, atd. Cigáň DiDi ryba smrdí od hlavy., justičnú mafiu, odhadujem väčšia polovica sudcov zatiaľ nič neohrozuje. Toto združenie (Harabínovci) treba zrušiť zvedavý A to akože budú teraz súdy vynášať spravodlivé verdikty a bez prieťahov? Anton Pravda Najlepšie by bolo,príživníci naši každodenní,aby sa voľba uskutočnila tajne(tj.demokraticky),najlepšie v prenajatých priestoroch vašich chlebodarcov,v tom našom malom Penťácku.Teda najlepšie v priestoroch Penty.Ako erudovaných ,,odborníkov"na najvyššie posty ,pre našu bezprávnu, justičnú mafiu ,by som navrhoval,otcov kuponovej privatizácie, či rozkrádačov eurofondov.Majú už...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Mňamky-recepty

NAJKY.sk

Byvanie je hra

DRAN.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...