Zedník nedokázal zabrániť prehre B. Bystrice s Trenčínom

Bez názvu
Sprava: Krídelník Banskej Bystrice Richard Zedník a obranca Trenčína Milan Hruška počas prvej tretiny zápasu 41. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Dukla Trenčín Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 41. kolo základnej časti:

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Góly: 30. Paľov (Kolba, Ján Sýkora), 33. Kútny (Kolba) – 23. Sekeráš (M. Filo, O. Ďuriš), 27. Gašparovič (Tybor, Jánoš), 34. Martin Chovan (Jánoš, Naurov)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Bednár, Smrek, 2426 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Cuník, Kubka, Biro, Bambúch, Kolba, Vantroba, Vizváry – Tománek, M. Hudec, Zedník – Rumpel, Heizer, Miroslav Hlinka – Ján Sýkora, Šechný, Kútny – Paľov, Češík, Bendík

Trenčín: V. Kováč – Sekeráš, E. Bednár, Martin Chovan, M. Hruška, Bolf, S. Tomko – Pardavý, Ölvecký, T. Melichárek – Tybor, Gašparovič, R. Tvrdoň – Naurov, Jánoš, Koložváry – M. Filo, O. Ďuriš, P. Kopecký

Banskobystričania sa v úvode zápasu poriadne zahryzli do súpera a vytvorili si osemminútový tlak. V ňom mal dobrú príležitosť na skórovanie Zedník, ktorý po dlhom čase opäť nastúpil v drese „baranov“, no v 7. min zle trafil puk pred odkrytou trenčianskou bránkou. Potom prišla na rad presilovka hostí, v ktorej dobiedzali pred Šimonovičom Melichárek a Tvrdoň. V početnej výhode hrali v 14. a 15. min aj domáci. Na Kováča to dobre skúšal dvakrát Hudec a po ňom neskôr Kútny. V závere tretiny sa dobrou strelou spoza hráča prezentoval aj trenčiansky útočník Ölvecký. Banskobystričania však v prvej tretine prestrieľali Trenčín 16:10.

V druhej vyrovnanej tretine diváci videli aj góly. Najprv v 23. min poslal vysoký puk rukou za Kováča Šechný, samozrejme gól neplatil, no na opačnej strane sa radoval Sekeráš, keď hostia vyhrali opakované buly vo vlastnej tretine a rýchlym prechodom do útoku prekvapili domácu obranu. Filo našiel Sekeráša v medzi kruhmi – 0:1. V 25. min mohol kontrovať Paľov, ale svoj únik nezavŕšil pred Kováčom úspešne. Trenčanom vyšla v presilovke pekná akcia na jeden dotyk, po prihrávke Tybora sa presadil v 27. min pred Šimonovičom pohotový Gašparovič – 0:2. Domáci sa však ani za tohto stavu nepoddali. V polovici zápasu síce najprv v presilovke Kútny neposlal puk pri ľavej žrdi do odkrytej bránky, no znížiť sa napokon podarilo Paľovovi po strele od modrej, keď tečovaný puk zaskočil Kováča – 1:2. Domáci v 33. min vyrovnali, tentoraz od modrej strieľal Kolba a puk tečoval pred gólmanom hostí Kútny. Dlho sa však z tohto stavu netešili, pretože o 52 sekúnd poslal prihrávku Jánoš pred bránku voľnému Martinovi Chovanovi a ten pred odkrytou svätyňou Šimonoviča iba nastavil hokejku – 2:3.

V tretej tretine sa Banskobystričania snažili o vyrovnanie, ale robili aj chyby v obrane a Trenčania zbabrali viacero prečíslení, z toho dve v oslabení v 49. min. Najväčší tlak domáceho tímu prišiel v hektickom závere. Najprv sa v 56. min dobre preštrikoval obranou hostí Kútny, prihrával Sýkorovi pred poloprázdnu bránku, ale banskobystrický útočník nedosiahol na puk. Deväťdesiat sekúnd pred koncom hrali „barani“ takmer minútovú power-play šiestich proti štyrom v presilovej hre, ale Cebák nedostal puk do odkrytej bránky hostí. Hostia si tak doniesli z banskobystrického ľadu dôležité tri body. Domáci tím nevyhrali v riadnom hracom čase už osem zápasov v rade.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Víťazstvo sme potrebovali ako soľ. Prvá tretina tomu aj nasvedčovala, boli sme v nej aktívnejší a vytvorili sme si šance, ale naša efektivita bola nulová. Súper nás zaskočil dvoma gólmi v druhej tretine, na ktoré sme však vedeli odpovedať a vyrovnali sme, no po treťom góle súpera prišla na naše hokejky nervozita. Chlapci veľmi chceli, ale puky nám odskakovali, chýbala nám ľahkosť a nepodarilo sa nám vyrovnať ani v power-play. Musíme dať hlavy hore, niečo zmeniť. Ak nám to nepadá v útoku, tak sa musíme viac zamerať na obrannú činnosť a vylepšiť defenzívu.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčína): „Chcel by som poďakovať obom tímom za predvedenú hru, pretože sme z tohto zápasu vyšli šťastnejší a vyhrali sme. Možno to bolo aj tým, že sme dnes azda viac chceli. Podarilo sa nám streliť o jeden gól viac, a to bolo dôležité, no musím zopakovať, že obom tímom patrí pochvala za predvedenú hru. Videli sme vynikajúci extraligový hokej.“

HC Košice – HKm Zvolen 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 8. Martin Frolík (Andrašovský, Tomík), 27. Martin Frolík (Blatný, Huba) – 34. P. Barinka (Michal Chovan), 35. Kovář (Ďaloga), 50. P. Pucher (L. Jurík), 60. M. Trochta (Ďaloga, L. Čierny)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Kristek (Košice) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: P. Jonák – J. Jankovič, M. Orolin, 5582 divákov

Košice: J. Hudáček – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, Deyl, Slimák, Šeda, Michal Grman – Michel Miklík, Kristek, Vorel – Dravecký, S. Gron, P. Bartoš – Tomík, Jenčík, Andrašovský – Blatný, Martin Frolík, Huba

Zvolen: Škrečko – L. Čierny, Hranáč, Vosátko, Ďaloga, J. Valach, Juraško – P. Barinka, M. Trochta, Michal Chovan – Kovář, Marek Haščák, V. Baláž – V. Škoda, P. Pucher, L. Jurík – Zuzin, M. Jurík, Otčenáš

Prvá tretina bola v réžii Košíc. O úvodný gól sa pokúšal Andrašovský, po ňom v 6. min Kristek, vzápätí mieril tesne vedľa Grman. V 8. min sa domáci ujali vedenia, keď Andrašovského prihrávku zužitkoval Martin Frolík – 1:0. Prvý vážnejší zákrok mal košický brankár Hudáček až v 12. min po strele Kovářa. V 17. min vypálil Tomík, Zvolenu pomohla žŕdka.

Aj v druhej tretine boli útočnejšie ladení Košičania. Škrečko zlikvidoval strelu Draveckého, Gron mieril vedľa, Jenčíkov pokus vyrazil brankár hostí. V 27. min pridal Frolík druhý gól a domáci pokračovali v aktivite. V presilovke mal veľkú príležitosť Dravecký, potom Tomík minul bránku a krátko na to ten istý hráč mieril presne, no brankára Škrečka zaskočil jeho spoluhráč. Z ojedinelej akcie vrátil do stretnutia Zvolen Barinka, ktorý zužitkoval skvelú prihrávku Michala Chovana a o šestnásť sekúnd na to vyrovnal Kovář. Ešte pred druhou prestávkou sa mohol presadiť domáci zadák Šeda, ale jeho tvrdá rana v presilovke skončila na žŕdke.

V 43. min pri presilovke piatich proti trom sa pokúšal Čierny prestreliť Hudáčka. Tvrdú ranu Vorela potom vyrazil Škrečko. V 49. min sa Andrašovský dostal do nájazdu, ale jeho bekhend zvolenského brankára neprekvapil. V polovici tretej tretiny sa pred Pucherom roztvorila košická obrana a hosťujúci útočník zakončil nekompromisne do vinkľa – 2:3. Záverečný tlak už vyrovnanie košického tímu neprinieslo. V poslednej minúte bol vylúčený hosťujúci Kovář, domáci ešte odvolali brankára, ale pri power-play inkasovali od Trochtu gól do prázdnej bránky.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „Sme veľmi nespokojní. Tento zápas ukázal, že hokej nie je o umeleckom dojme. Mali sme množstvo šancí, niekoľkokrát sme trafili žŕdku. Výsledok je odrazom efektivity, v nej nás Zvolen prevýšil. Chlapcom môžem vyčítať nepremenené vyložené šance. Dvakrát sme súperovi nešťastne prihrali na gól.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Do Košíc sme išli s cieľom bodovať. Čo sme si povedali, to sme do bodky splnili. Vyhrali sme, lebo sme strelili viac ako dva góly.“

HC Slovan Bratislava – MHC Mountfield 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Góly: 18. J. Kováčik (Bulík, Hujsa), 32. Kapuš (Frühauf, Hájek), 33. Bulík (Hujsa, J. Kováčik), 47. Hujsa (Jackman, Jendek), 53. L. Hudáček – 26. Važan (Velebný, Themár), 36. Galamboš (Themár, Dzubina), 43. Važan (Galamboš, Hriňa), 55. Važan (Themár)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Štefik, Bundil, 2430 divákov

Slovan: Pavol Rybár – Jackman, Bohunický, J. Kováčik, Hájek, Trška, Jendek, Frühauf, O. Janík – M. Bakoš, Bulík, Hujsa – D. Skokan, L. Hudáček, D. Buc – Róbert Huna, Kapuš, Richard Huna – J. Cíger, Preisinger, Kalináč

MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, I. Ďatelinka, P. Klepáč, Drgoň, Velebný, Hriňa – Uram, M. Beran, Jabrocký – Markovič, Murček, Macejka – Themár, Galamboš, Važan

Domáci hokejisti hneď v úvode ponukli súperovi šancu hrať presilovku, početnú výhodu o dvoch korčuliarov v trvaní 49 sekúnd však Martinčania nevyužili. Prvú vážnejšiu šancu mali hráči Slovana v 7. min, ale Róbert Huna trafil gólmana Dzubinu do masky a ten vzápätí zneškodnil aj tvrdú strelu jedného z obrancov belasých. Slovan sa dočkal gólu až v 19. min, keď v presilovke sa puk od Hujsu presunul cez Bulíka až k voľnému J. Kováčikovi, ktorý nedal Dzubinovi šancu – 1:0.

Druhé dejstvo bolo bohatšie na góly. V 26. min vyrovnal Važan, keď z ľavej strany nedal Pavlovi Rybárovi šancu – 1:1. V 32. min v presilovej hre Slovana o dvoch hráčov vypálil od modrej čiary Frühauf, Dzubina iba vyrazil puk pred voľného Kapuša a ten pohodlne skóroval. O 56 sekúnd neskôr, sekundu po naskočení vylúčeného Hriňu na ľad, Bulík spomezi kruhov delovkou zvýšil na rozdiel dvoch gólov – 3:1. Ešte pred druhou sirénou sa Martinčanom podarilo znížiť, keď Galamboš v presilovke prekonal Rybára.

Hneď na začiatku III. tretiny mali Martinčania až 113-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale zverenci trénera Jaroslava Husára dokázali nájsť recept na brankára Rybára až pri početnej výhode o jedného korčuliara. Tradičný presilovkový „kolotoč“ zakončil zblízka strelou švihom Važan – 3:3. V 45. min nevyužil nájazd na Dzubinu Róbert Huna, keď martinský gólman zneškodnil puk vyrážačkou. Ani jednému zo súperov sa potom dlho nedarilo nakloniť misky váh na svoju stranu. Slovan sa opäť ujal vedenia v 47. min, keď v prečíslení skóroval Hujsa – 4:3. V 53. min si pri vlastnom oslabení dali hostia ukážkového „vlastenca“, keď od Markoviča sa dostal puk až za chrbát Dzubinu – 5:3. Gól napokon rozhodcovia pripísali L. Hudáčkovi, ktorý sa naposledy z domáceho tímu dotkol puku. Iskierku nádeje pre Martinčanov vykresal v 55. min strelecky disponovaný Važan, ktorý využil zaváhanie domácej obrany, nekomprimisne zavesil a skompletizoval tak hetrik. Na vyrovnanie už hráčom hostí nezostalo síl. V závere 59. min ešte Róbert Huna nepremenil nájazd a duel sa tak skončil tesným víťazstvom Slovana 5:4.

Zdeno Cíger (tréner Slovana): „Bol to napínavý zápas od začiatku až do konca. Som spokojný s výsledkom, ale urobili sme viacero chýb. Išlo o mladých hráčov, ale to nie je ospravedlnenie. Je dôležité, že sa nám podarilo ubrániť víťazstvo.“

Jaroslav Husár (tréner MHC Mountfield): „Videli sme atraktívny hokej. Padlo veľa gólov, takže diváci museli byť spokojní. Slovan nám ukázal, ako sa hrajú presilové hry. V tejto činnosti boli domáci vysoko efektívni. V závere zápasu sme si dali vlastný gól, ktorý bol napokon rozhodujúci. Slovan umnou a taktickou hrou dotiahol duel do víťazného konca.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Nitra 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Góly: 10. Drevenák (Stupka), 30. M. Kokavec (Hreus, Dlouhý), 54. V. Nemec (Dlouhý, Hreus) – 3. M. Štefanka (Spilar, Fabian), 6. H. Ručkay (Spilar, M. Štefanka), 22. Čaládi (Peter König), 33. Korhoň (J. Polák, T. Chrenko)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orságh – Kalina, Tornay, 1506 divákov

Žilina: M. Laco – Rúfus, Dlouhý, Ďurkech, Heš, D. Devečka, Milovanovič, Ftorek – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, M. Horský, Vala – Martin Slovák, Troliga, Smotrila – Drevenák, Valášek, Stupka

Nitra: Čiliak – Fabian, L. Gabriš, Peter König, Hlavačka, Michal Novák, J. Polák – Spilar, M. Štefanka, H. Ručkay – Čaládi, Marek Slovák, S. Saliji – Korhoň, T. Chrenko, Šumichrast – Štumpf, Hrnka, Uhnák

V súboji posledného s predposledným začali lepšie hostia. V 3. min bol vylúčený domáci kapitán Hreus a kapitán hostí Miroslav Štefanka po 15 sekundách dostal Nitru do vedenia – 0:1. Hokejistom spod Zobora úvod zápasu vyšiel, keď pri vylúčení domáceho Devečku doklepol odrazenú strelu Spilara za chrbát Mareka Laca Henrich Ručkay – 0:2. V 11. min domáci skorigovali nepriaznivý stav. Zaváhanie obrany hostí využil Milan Drevenák – 1:2. Žilina bola v tlaku, ale väčšie príležitosti na vyrovnanie si nevytvorila.

V úvode druhej časti mali domáci početnú prevahu, ale nevyužili ju. Naopak, Čaládi strelou spoza obrancu prekvapil Laca a hostia viedli rozdielom dvoch gólov. Z následných dvoch presiloviek pri vylúčení Nitry využili Žilinčania len jednu, keď v 30. min Kokavec zakončoval biliardovú spoluprácu po osi Dlouhý – Hreus – Kokavec. Vzápätí však bol vylúčený domáci Troliga a nová akvizícia Nitry Korhoň využil v poradí tretiu početnú prevahu hostí – 2:4.

V úvode tretej tretiny mal dobrú príležitosť na strelenie gólu domáci Stupka, ale na dvakrát neprekonal Čiliaka. Početnú prevahu Žiliny pri vylúčení Hlavačku a Nitry pri vylúčení Valu tímy nedokázali využiť. V 53. min však bol vylúčený autor štvrtého gólu Korhoň a Nemec vykresal pre domácich iskierku nádeje kontaktným gólom – 3:4. Žilina sa snažila, ale nepomohla jej ani záverečná power-play. Nitra si tak odviezla tri body a vzdialila sa od dna tabuľky práve Žiline na šesť bodov.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „Bol to bojovný zápas. O jeho výsledku rozhodli tri situácie. Hneď v úvode pri dvoch vylúčeniach sme inkasovali dva góly. Súper mal úspešnejšie využitie presilových hier. Z našej strany to bola slabšia efektivita v zakončení. Napriek tomu, že sme boli lepší v počte striel na bránku súpera. V tretej tretine sme mali viac z hry, snažili sme sa vyrovnať, no nevyšlo to. Prehra je pre nás krutá, verili sme, že to dotiahneme do predĺženia. Hokej sa však hrá na góly a my sme dali o jeden menej, a preto zvíťazil nás súper.“

Branislav Okuliar (tréner Nitry): „Bol to ťažký zápas z jednej aj z druhej strany. Hralo sa o šesť bodov. My sme začali dobre, v úvode prvej tretiny sme viedli o dva góly, mohli sme aj o tri. Škoda, tretí gól by možno domácich položil na kolená. Góly v stretnutí padali najmä pri presilových hrách, my sme využili tri. Aj preto sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom za predvedený výkon.“

HK 36 Skalica – HK Poprad 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Góly: 37. Zálešák (Lušňák), 55. T. Višňovský (R. Školiak), 57. R. Školiak (Gula) – 5. T. Jaško (J. Kopecký, S. Jasečko), 27. Klouda (S. Jasečko, J. Kopecký), 43. J. Kopecký (Klouda, Škovira), 44. A. Kroták (A. Lapšanský, Kmiť), 60. J. Kopecký (Klouda, T. Jaško)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: J. Kasík (Poprad) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Salonen (Fín.) – Milan Novák, Horínek, 1836 divákov

Skalica: Lakosil – Gründling, M. Školiak, I. Jankovič, Gula, P. Kumstát, Jaborník, Gróf, Magušin – Zálešák, R. Školiak, T. Višňovský – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – Lušňák, Mikušovič, J. Jurík – Štepán, J. Prokop, R. Konečný

Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, S. Jasečko, Nádašdi, Kledrowetz, Kramár, Malina – P. Svitana, Lundberg, Škovira – A. Lapšanský, Kmiť, A. Kroták – J. Kopecký, Klouda, T. Jaško – Rapáč, Mlynarovič, Paločko

V súboji dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky sa mohol ako prvý do streleckej listiny zapísať Kopecký, ale jeho pokus zastavil Lakosil. Prvú vážnejšiu šancu domácich mal Lušňák, ale do netrafil puk do poloodkrytej bránky. Z následného protiútoku dosiahol prvý gól stretnutia Jaško, keď sa presadil proti domácemu Jaborníkovi a strelou spoza domáceho obrancu prekonal Lakosila. V 14. min podržal Skalicu dvoma výbornými zásahmi domáci brankár Lakosil a len jeho zásluhou hostia nevyhrávali dvojgólovým rozdielom. Zvýšiť sa nepodarilo ani Škovirovi, ktorý v samostatnom úniku mieril len do brankára domácich.

V polovici druhej tretiny sa hosťom predsa len podarilo zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, keď v presilovej hre vystrelil Jasečko, Lakosil vyrazil puk priamo pred Kloudu, pre ktorého nebol problém prekonať ležiaceho brankára domácich. Skaličanom sa podarilo znížiť zásluhou Zálešáka, ktorý v hre štyroch proti štyrom po prihrávke Lušňáka prekonal z tesnej blízkosti dovtedy bezchybného Melicherčíka.

V úvode tretej tretiny predviedli peknú akciu hosťujúci Lapšanský s Kmiťom, ale strela druhého menovaného minula priestor domácej bránky. Oveľa lepšie si hostia poradili so svojou šancou v 43. min, keď v presilovej hre nahrával od modrej Škovira a osamotený Kopecký zvýšil na 3:1. O necelú minútu neskôr ostal na pravej strane Kroták, ktorému adresoval prihrávku Lapšanský a skúsený kanonier hostí nemal už ani najmenší problém zvýšiť na rozdiel troch gólov. V 55. min skorigoval výsledok domáci Višňovský, keď spomedzi kruhov prestrelil Melicherčíka. Necelé tri minúty pred koncom stretnutia sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu Renému Školiakovi, ktorý skóroval po Gulovej tvrdej strele od modrej čiary. Domáci hrali v samom závere stretnutia bez brankára, no skórovať sa podarilo hosťujúcemu Kopeckému, ktorý do prázdnej bránky spečatil výsledok stretnutia.

Peter Oremus (tréner Skalice): Poprad má svoju kvalitu. Strata bodov mrzí, ale za vývoj zápasu si hostia víťazstvo zaslúžia. Ak chceme byť proti takému mužstvu, akým je Poprad, úspešní, musíme hrať oveľa trpezlivejšie a vyvarovať sa zbytočných chýb.“

Ján Jaško (tréner Popradu): „Tento zápas sme až na úvod stretnutia, kedy sme urobili viacero chýb, mali pod taktovkou. Rozhodnúť sme mohli už oveľa skôr. V tretej tretiny sme gólovo odskočili, ale chvíľkovou nepozornosťou sme dovolili súperovi zdramatizovať tento zápas. Teší ma, že to takto dopadlo.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po piatkových zápasoch 41. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
11. HK Orange 20 20 0 0 1 19 25:95 1

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 35. kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže – I. ligy 2010/2011:

HK Trebišov – MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 57. T. Sax – 16. Bartík, 33. Ďurný, 900 divákov

HC Prešov 07 – HK Dukla Michalovce 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 29. Kivader – 8. Koky, 38. Méry, 285 divákov

HK Spišská Nová Ves – HC Dukla Senica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 25. Hanták, 758 divákov

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 22. a 48. Bubela, 60. Koleda, 250 divákov

HC Topoľčany – ŠHK 37 Piešťany 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 2. a 38. M. Chrenko, 44. Gráčik – 4. P. Učeň, 7. Kubrický, 27. Rybárik, 54. Románek, 56. Haring, 1332 divákov

HC 07 Detva – Bemaco HC-46 Bardejov 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 20. Ťavoda, 28. T. Špila, 58. Škvaridlo – 7. Bochňa, 15. V. Polaček, 285 divákov

Viac k osobe Ján SýkoraMichal ChovanMichel MiklíkMilan NovákMiroslav HlinkaRichard HunaRóbert Huna