Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slnko, leto, strom, park
Foto: Shutterstock
24. júla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Zeleň v Bratislave ponúknu na adopciu, mesto zavádza novinku

BRATISLAVA 27. júla (WEBNOVINY) – Bratislavská samospráva vytvorí základný rámec pre aktívne zapájanie externých partnerov, súkromných subjektov či dobrovoľníkov pri starostlivosti o zelené plochy v hlavnom meste. Urobí tak v rámci programu Adopcia zelene.

Program pritom určuje jasné pravidlá a definuje podmienky, ktoré sa viažu nielen na výsadbu nových stromov či kríkov, ale tiež na podmienky komplexnej starostlivosti o už existujúcu zeleň. Informoval o tom riaditeľ kancelárie primátora Bratislavy Ľubomír Andrassy.

Magistrát chce podľa Andrassyho týmto krokom zároveň eliminovať samovoľné vysádzanie alergénnych a inváznych druhov verejnej zelene a vysádzanie stromov v ochranných pásmach podzemných inžinierskych sietí, v tesnej blízkosti bytových domov.

“Každý subjekt, ktorý sa zapojí do programu Adopcie zelene, môže svoje aktivity robiť na verejných priestranstvách, ktoré sú vo vlastníctve hlavného mesta. Partner samosprávy by pritom mal byť schopný udržať svoj projekt minimálne tri roky bez toho, aby do procesu muselo finančne vstupovať mesto,” informoval Andrassy s tým, že odborné útvary samosprávy budú súčinné v odbornej oblasti a metodickom usmernení žiadateľa.

Vedenie mesta reaguje týmto programom na požiadavky viacerých firiem pôsobiacich v Bratislave, ktoré prejavili záujem bojovať s vizuálnym smogom. Pre uskutočnenie ich myšlienok však bolo podľa magistrátu nevyhnutné vytvoriť jasný, transparentný rámec.

Odporúčané články

V Bratislave pre výstavbu trolejbusovej trate rúbu stromy Niektorí taxikári v Bratislave ryžujú na krátkych trasách

Témy

Diskusia

nebratislavcan Kto dal privlastok Bratislave krasavica na dunaji musel byt slepy hluchy a s poskodenim cuchu. Toto mesto doplaca na to ze je na Slovensku. Pani architekti nehanbite sa za to coho ste sa dopustili v tomto meste? To co ste... Myobjektívni Koniec vyrubovaniu statných zdravých stromov ! Koniec nerešpektovaniu obdobia hniezdenia vtákov, našli sa odporníci, ktorí rúbu hlava-nehlava ! Chceme voňavú zelenú Bratislavu ! Ešte Brigády sociali stickej práce a máme tu Socík ale na nižšej žitvotnej úrovni.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...