Zelený nález, policajti zaistili takmer 50 kíl marihuany

Marihuana
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Polícia z Nového Mesta nad Váhom našla pri domovej prehliadke v obci Bzince pod Javorinou 33 kilogramov nevysušeného konope.

Ako ďalej agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, vyšetrovateľ v utorok 7. januára obvinil 39-ročného Ľubomíra zo Starej Turej z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Policajti odobrali z hmoty vzorku a zaslali ju na expertízu. Tá potvrdila, že ide o rastlinu druhu Cannabis, ktorá je zaradená do prvej skupiny omamných látok. Po vysušení zaisteného konope bude jasné, koľko jednorazových dávok by sa z tohto množstva dalo vyrobiť. Podľa polície predstavuje 40 gramov odobratej vzorky minimálne 70 jednorazových dávok.

Novomestskí kriminalisti okrem toho našli ďalších 14 kilogramov konope na susednom pozemku. Tento nález s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí podľa Antalovej s nálezom v dome a na pozemku obvineného.

Toto je predmetom ďalšieho vyšetrovania. Sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom rozhodol, že obvinený bude na súd čakať vo väzbe. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na štyri až desať rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom