Železnice informujú o registrácii na bezplatnú dopravu, nielen študenti by mali zvýšiť pozornosť

Vlak
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo.

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) posilňuje vlakové linky po celom Slovensku. Dôvodom je záver letných prázdnin a začiatok nového školského roka a s tým spojený zvýšený záujem cestujúcich o vlaky.

Posilnia vlakové spoje

Ako národný osobný vlakový dopravca vo štvrtok informoval, v piatok 31. augusta pôjdu zo západu na východ štyri vlaky (jeden EuroCity, dva rýchliky a jeden regionálny rýchlik), v nedeľu 2. septembra bude vypravených až trinásť vlakov (jeden EuroCity, tri rýchliky, sedem regionálnych rýchlikov a dva regionálne expresy).

„Všetky uvedené spojenia sú zapracované v aktuálnom platnom cestovnom poriadku. Vzhľadom na technické možnosti a dopyt cestujúcich ZSSK posilní aj ďalšie pravidelné vlaky kategórií IC, Ex, R, RR a Os,“ uviedol riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Zoznam posilových vlakov je uverejnený na portáli.

Bezplatná doprava

Začiatok školského roka je spojený aj s registráciou žiakov a študentov na bezplatnú prepravu. ZSSK v záujme bezproblémového zabezpečenia registrácie odporúča, aby žiadatelia o registráciu na bezplatnú prepravu venovali zvýšenú pozornosť vypĺňaniu žiadanky na vydanie preukazu.

„Je dôležité, aby boli vyplnené a potvrdené všetky požadované údaje, predovšetkým informácia o trvaní príslušného školského/akademického roka a ročníka, v ktorom daný žiak alebo študent školu navštevuje. Platí to aj v prípade zahraničných škôl, ktoré vydávajú takéto potvrdenie na vlastnom tlačive,“ upozornil Kováč.

Na webe ZSSK sú dostupné všetky infrormácie o bezplatnej preprave, registrácii a taktiež tlačivá, ako aj informácie o predlžovaní preukazov. Cestujúci by podľa dopravcu mali využívať aj alternatívne formy predaja cestovných dokladov, aby sa vyhli čakaniam v radoch pri pokladniciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko