Železnice nechcú politickú reklamu vo vlakoch

Mikulas dzurinda
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Železničná spoločnosť Slovensko neposkytla a ani neposkytne priestory vo svojich vlakoch žiadnej politickej strane. „Ak sa volebné aktivity už vo vlakoch objavili, udialo sa tak bez vedomia a súhlasu spoločnosti a jej vedenie sa od takéhoto konania dištancuje,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Pavel Kravec.

Dodal, že podľa Prepravného poriadku spoločnosti nie je bez jej súhlasu dovolené vo vlakoch realizovať komerčnú alebo politickú propagáciu. „V etickom kódexe ZSSK sa spoločnosť zaväzuje, že nezneužije svoju povesť, obchodné meno alebo majetok na podporu akejkoľvek politickej strany alebo hnutia,“ dodal Kravec.

Politické strany už oslovili ZSSK so žiadosťou o umiestnenie propagačných materiálov vo vlakoch. „Všetky takéto žiadosti sme zamietli a budeme zamietať,“ povedal pre SITA riaditeľ odboru komunikácie ZSSK Alexander Buzinkay. Podotkol, že už boli prípady, keď do vlakov niekto podhodil politické letáky.

O kampani politikov priamo vo vlakoch Buzinkay uviedol, že ak si niekto kúpi lístok alebo má cestu zadarmo, nemôžu mu to zakázať. Ide len o to, aby kampaňou neboli obťažovaní cestujúci.

Osobnú predvolebnú kampaň vo vlakoch robí predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda. Prvýkrát sa medzi cestujúcich vybral v druhej polovici januára, keď šiel rýchlikom z Bratislavy do Michaloviec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikuláš DzurindaPavel Kravec
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická stranaZSSK Železničná spoločnosť Slovensko