Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlak, cestujuci, stanica, zeleznice, cakanie
Cestujúci čakajúci na vlak na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
6. 08. 2014 13:06 Ekonomika od SITASITA Diskusia

Železnice spustili nový tender na stravenky za milióny eur

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili novú verejnú súťaž na stravovacie a nápojové poukážky pre svojich zamestnancov.

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb počas 42 mesiacov, teda tri a pol roka, je opäť 37,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Tender je rozdelený na dve časti.

Železnice sa starajú aj o pitný režim zamestnancov

Zabezpečenie stravovania formou stravných poukážok v zariadeniach, ktoré sú oprávnené poskytovať stravovacie služby a zároveň akceptujú stravovacie poukážky, má odhadované náklady 37 mil. eur.

Predpokladaná hodnota zabezpečenia pitného režimu v podobe nápojových poukážok ako ochranného a preventívneho opatrenia pri záťaži teplom a chladom je 950 tis. eur.

Lehota na predkladanie ponúk je 2. septembra a na otváranie ponúk 3. septembra. Pri vyhodnocovaní bude rozhodovať najnižšia cena, predtým to mala byť ekonomicky najvýhodnejšia ponuka, dodávateľ vzíde z následnej elektronickej aukcie. Záujemcovia majú preukázať, že v rokoch 2011 až 2013 poskytli stravovacie poukážky v objeme nad 18 mil. eur a nápojové poukážky za vyše 165 tis. eur bez dane.

V predošlej súťaži nedostali žiadnu ponuku

Predošlú súťaž na stravovacie a nápojové poukážky železnice v závere júla zrušili, pretože nedostali žiadnu ponuku. Oznámenie o vyhlásení tendra bolo vo Vestníku verejného obstarávania zverejnené 12. júna, pričom termín na predkladanie ponúk bol 24. júla a na otváranie ponúk 25. júla. Záujemcovia mali teda necelé dva týždne na predloženie ponúk.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 rozhodnutím vlády o zriadení štátneho podniku. V Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe projektu transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 rozdelili na dva samostatné subjekty – ŽSR a Železničnú spoločnosť, a.s.

Zo Železničnej spoločnosti začiatkom roka 2005 vznikli Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. pre osobnú dopravu a Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. pre nákladnú dopravu. ŽSR majú základné imanie 800,17 mil. eur, spravujú a prevádzkujú železničnú infraštruktúru, vrátane 3 600 kilometrov tratí.

Odporúčané články

Cyril Talapka vyhlásil, že haciendu v Réci neodstráni Štát dlží ŽSR za posledné roky desiatky miliónov eur

Neprehliadnite

Tigrica ušla z národného parku a unavená prespala celý deň v posteli vystrašeného Inda Video: Bezpečne a v limite, Sagan aj na zadnom kolese splnil v 13. etape Tour de France misiu Čaputová by nemala zasahovať do vnútorných problémov iných štátov, podľa Danka môže poškodiť vzťahy Glosa: Silikónové implantáty by nemali byť dôvodom na preukaz ŤZP Gál rozhodol o nevyhostení Vinogradova, podľa právnikov to môže spôsobiť medzinárodnú blamáž Prezidentka Čaputová rozumie túžbam komunity LGBTI, zároveň chápe aj obavy o stav rodín

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X