Železnice spustili nový tender na stravenky za milióny eur

Vlak, cestujuci, stanica, zeleznice, cakanie
Cestujúci čakajúci na vlak na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vyhlásili novú verejnú súťaž na stravovacie a nápojové poukážky pre svojich zamestnancov.

Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb počas 42 mesiacov, teda tri a pol roka, je opäť 37,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Tender je rozdelený na dve časti.

Železnice sa starajú aj o pitný režim zamestnancov

Zabezpečenie stravovania formou stravných poukážok v zariadeniach, ktoré sú oprávnené poskytovať stravovacie služby a zároveň akceptujú stravovacie poukážky, má odhadované náklady 37 mil. eur.

Predpokladaná hodnota zabezpečenia pitného režimu v podobe nápojových poukážok ako ochranného a preventívneho opatrenia pri záťaži teplom a chladom je 950 tis. eur.

Lehota na predkladanie ponúk je 2. septembra a na otváranie ponúk 3. septembra. Pri vyhodnocovaní bude rozhodovať najnižšia cena, predtým to mala byť ekonomicky najvýhodnejšia ponuka, dodávateľ vzíde z následnej elektronickej aukcie. Záujemcovia majú preukázať, že v rokoch 2011 až 2013 poskytli stravovacie poukážky v objeme nad 18 mil. eur a nápojové poukážky za vyše 165 tis. eur bez dane.

V predošlej súťaži nedostali žiadnu ponuku

Predošlú súťaž na stravovacie a nápojové poukážky železnice v závere júla zrušili, pretože nedostali žiadnu ponuku. Oznámenie o vyhlásení tendra bolo vo Vestníku verejného obstarávania zverejnené 12. júna, pričom termín na predkladanie ponúk bol 24. júla a na otváranie ponúk 25. júla. Záujemcovia mali teda necelé dva týždne na predloženie ponúk.

Železnice Slovenskej republiky vznikli 1. januára 1993 rozhodnutím vlády o zriadení štátneho podniku. V Obchodnom registri SR sú zapísané od 31. decembra 1993 ako nástupca štátneho podniku. Na základe projektu transformácie a reštrukturalizácie sa od 1. januára 2002 rozdelili na dva samostatné subjekty – ŽSR a Železničnú spoločnosť, a.s.

Zo Železničnej spoločnosti začiatkom roka 2005 vznikli Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. pre osobnú dopravu a Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a. s. pre nákladnú dopravu. ŽSR majú základné imanie 800,17 mil. eur, spravujú a prevádzkujú železničnú infraštruktúru, vrátane 3 600 kilometrov tratí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky