Železnice upozorňujú, pri Veľkej Ide čakajte obmedzenia

Vlak, koľajnice
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od pondelka opravujú desať výhybiek v železničnej stanici Veľká Ida. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ŽSR Martina Pavliková, práce budú trvať do 28. augusta.

Zároveň budú 26. augusta opravovať aj železničné priecestie medzi obcami Veľká Ida a Komárovce. „Od 8:25 do 19:00 priecestie uzavrú a cestnú dopravu presmerujú na obchádzkovú trasu vyznačenú prenosným dopravným značením. Súčasne bude na tomto železničnom úseku obmedzená aj železničná prevádzka a vlaky osobnej dopravy nahradia autobusy,“ pokračuje hovorkyňa.

Počas výluky odstránia doterajšiu asfaltovú vrstvu prejazdu, vymenia štrkové lôžko a podvaly na priecestí. Počas výluky obmedzia železničnú osobnú dopravu medzi železničnými stanicami Veľká Ida a Turňa nad Bodvou, respektíve Moldava nad Bodvou. Vlaky osobnej dopravy v tomto úseku nahradia autobusovou dopravou.

Autobusy budú zastavovať vo Veľkej Ide, Cesticiach, Čečejovciach, Moldave nad Bodvou a Turňou nad Bodvou pred výpravnými budovami. Náhradné zastávky pre autobusovú dopravu zriadia na železničnej zastávke Mokrance a Drienovec.

Opravy výhybiek aj priecestia hradia Železnice Slovenskej republiky z vlastných zdrojov, predpokladané náklady sú 100-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom