Železnice vypravia mimoriadne vlaky na púť do Šaštína, vlani bol s nimi problém a zasiahol Danko

CIRKEV: Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii
Socha Panny Márie (vľavo hore) na začiatku slávnostnej svätej omše počas Národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii pred Bazilikou Panny Márie Sedembolestnej. Šaštín-Stráže, 15. september 2017.

ŠAŠTÍN – STRÁŽE 10. septembra (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko vypraví na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra mimoriadne vlaky na Národnú púť do Šaštína – Stráží.

Vlani bol s vlakmi problém

Priame spojenie Prievidza – Šaštín – Stráže a späť budú môcť využiť cestujúci z Partizánskeho, Topoľčian, Hlohovca či Leopoldova. Spoj Zlaté Moravce – Šaštín – Stráže zasa s miestom Národnej púte prepojí Nové Zámky, Galantu a Sereď. Agentúru SITA o tom informoval Tomáš Kováč zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Spoločnosť podľa Kováča mimoriadne vlaky vypraví pre záujem veriacich o púť. Vlani bol s mimoriadnymi vlakmi do Šaštína problém, železničný dopravca o ich zavedení najskôr neuvažoval, pretože boli podľa neho stratové. Až po intervencii predsedu Národnej rady Andreja Danka ZSSK mimoriadne vlaky na púť vyslal.

Lístky sú viazané na konkrétny vlak

Cestovný poriadok mimoriadnych vlakov je prispôsobený začiatku a záveru hlavnej pontifikálnej omše, ktorá sa začína pred šaštínskou bazilikou v sobotu 15. septembra o 10:30. Hlavným kazateľom bude eparchiálny biskup z Parmy (USA) Milan Lach. Na mimoriadne vlaky nadväzujú pravidelné prípojné osobné vlaky, aby ZSSK čo najlepšie vyhovela potrebám pútnikov z rôznych regiónov.

V mimoriadnych vlakov platí obyčajné cestovné pre 2. triedu podľa prepravného poriadku. V ponuke sú podľa Kováča aj miestenky a cestujúci môžu využiť aj zákaznícke zľavy alebo bezplatnú prepravu. Lístky sú však viazané na konkrétny mimoriadny vlak a nie je možné ich použiť v iných vlakoch ZSSK.

Súčasťou tohtoročnej Národnej púte bude už v piatok 14. septembra pešia púť Po stopách Titusa Zemana od rieky Moravy až do Šaštína. V nedeľu 16. septembra sa uskutoční tradičná Púť seniorov a chorých, hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10:30 bude bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoTomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko