Železnice vypravia viac rýchlikov a expresov, dôvodom sú blížiace sa sviatky

Vlak
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pre zvýšený záujem cestujúcich posilní dopravu počas „dušičkového“ obdobia o dva mimoriadne rýchliky a 30 posilových vlakov.

Ako agentúru SITA informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko Tomáš Kováč, od piatka 27. októbra do stredy 1. novembra 2017 vypraví ZSSK dva vlaky kategórie EuroCity medzi Prahou hl. st. a Košicami, 12 rýchlikov, 14 regionálnych rýchlikov a štyri regionálne expresy.

Najviac vlakov pôjde v nedeľu 29. októbra a v stredu 1. novembra, keď ZSSK očakáva najväčší záujem o prepravu. Mimoriadne rýchliky budú vypravené na trase Bratislava hl. st. – Košice. Tieto vlaky budú zložené z 10 vozňov 2. triedy, do ktorých je možné zakúpiť si miestenky.

ZSSK odporúča zakúpiť si včas cestovný lístok a rezerváciu miesta vzhľadom na zvýšený záujem o cestovanie v tomto období. K dnešnému dňu sú vlaky obsadené na 50 a viac percent. Bližšie informácie o vlakových spojeniach možno nájsť na www.slovakrail.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky