Zeman vidí situáciu jasne, chce Grexit a euro pre Čechov

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: SITA/AP

Praha 14. júla (WEBNOVINY) – Český prezident Miloš Zeman vidí ako riešenie gréckej krízy vystúpenie Grécka z eurozóny. Naopak, stále sa domnieva, že Česká republika by do eurozóny mala vstúpiť. Súčasná situácia to však podľa neho nepodporuje, uviedol v utorok na Pražskom hrade prezidentov hovorca Jiří Ovčáček.

Zeman je aj naďalej presvedčený, že ČR by euro prijať mala. „Na druhej strane prezident uznáva protiargument, že finančná situácia Grécka nepodporuje tento vstup, pretože ako člen eurozóny by Česká republika musela platiť dlhy Grécka,“ povedal Ovčáček.

Žiadať od českého daňového poplatníka, aby kryl dlhy iného štátu s neurovnanou hospodárskou politikou, podľa Zemana nie je možné. „Preto pán prezident považuje za rozumné vystúpenie Grécka z eurozóny,“ uviedol podľa servera Novinky.cz hovorca českého prezidenta.

Ovčáček ďalej uviedol, že prezident upozorňuje na to, že iné krajiny, ako napríklad Írsko alebo Portugalsko, svoje problémy vyriešili, zatiaľ čo Grécko ich opakovane vyriešiť nedokázalo, a preto spoliehať sa na jeho sľub nie je rozumné, doplnili Novinky.cz.

Malo by Grécko ostať v eurozóne?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Zeman