Zemanovo omeškanie na Kováčov pohreb hodili na dispečerov

Rozlúčka s prvým prezidentom SR Michalom Kováčom
Prezident ČR Miloš Zeman počas zádušnej omše v Dóme sv. Martina v rámci oficiálneho programu štátneho pohrebu prezidenta SR Michala Kováča. Bratislava, 13. október 2016. Foto: SITA/Marko Erd

PRAHA 14. októbra (WebNoviny.sk) – Za oneskorenie českého prezidenta Miloša Zemana pri jeho štvrtkovej ceste na pohreb bývalého prezidenta SR Michala Kováča mohlo Riadenie letovej prevádzky v Prahe, ktoré uprednostnilo iný let. Vo vysielaní Rádiožurnálu Českého rozhlasu to uviedol prezidentov hovorca Jiří Ovčáček.

Bežne pán prezident lieta z letiska Praha-Kbely, ktoré patrí Armáde ČR, avšak vzhľadom na niektoré úpravy sme boli nútení letieť z medzinárodného Letiska Václava Havla. Podľa informácií, ktoré zatiaľ máme, dalo Riadenie letovej prevádzky prednosť inému letu. Prezidentský let tak musel čakať na odletovej dráhe,“ uviedol hovorca.

Ovčáček neskôr prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí dodal, že celú záležitosť prezident prediskutuje pri stretnutí v Lánoch s ministrom dopravy ČR Danom Ťokom.

Obrazom: Rozlúčka s prvým prezidentom SR Michalom Kováčom

Riadenie letovej prevádzky na pražskom letisku toto tvrdenie však ústami hovorcu Richarda Klímu odmietlo s tým, že štátny let sa oproti plánu nijako neoneskoril a nedošlo ani k uprednostneniu iného letu. Všetko je to podľa jeho slov podložené hlasovými i radarovými záznamami, ktoré subjekt povinne odkladá.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal KováčMiloš Zeman