Zemetrasenie v Indonézii prinieslo stovky zničených domov a mŕtvych, vyhlásili výnimočný stav

Indonézia, zemetrasenie
Foto: SITA/AP

JAKARTA 19. apríla (WebNoviny.sk) – Indonéziu v stredu zasiahlo plytké zemetrasenie s magnitúdom 4,4, ktoré si vyžiadalo troch mŕtvych ľudí a vyše 300 poškodených domov. Informovali o tom miestni predstavitelia pre riešenie katastrof s tým, že v postihnutých oblastiach vyhlásili dvojtýždňový výnimočný stav.

Podľa Indonézskej meteorologickej, klimatologickej a geofyzikálnej agentúry otrasy vychádzali z hĺbky štyroch kilometrov, pričom epicentrum zemetrasenia sa nachádzalo zhruba 52 kilometrov severne od husto obývaného okresu Kebumen v provincii Stredná Jáva.

Sarwo Pramana z agentúry pre zvládanie katastrof v Strednej Jáve uviedol, že zemetrasenie bolo cítiť v mnohých častiach provincie a v jeho dôsledku zomreli dvaja starší ľudia a 13-ročný chlapec, ktorého zabila padajúca budova.

Dvadsaťjeden ľudí hospitalizovali so zraneniami a 2 100 obyvateľov úrady evakuovali do dočasných prístreškov. Podľa Sutopa Purwa z Národnej agentúry pre zmierňovanie následkov katastrof otrasy poškodili vyše 300 domov aj niekoľko škôl a mešít.

Indonézia pre svoju polohu v tichomorskom Ohnivom kruhu často čelí zemetraseniam a sopečným erupciám. Silné zemetrasenie v Indickom oceáne a následné cunami v roku 2004 usmrtili celkovo 230-tisíc ľudí v desiatke krajín, väčšinou však práve v Indonézii.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom