Žena dostala podmienku za sedem rokov kupliarstva

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Prostitúcia
Ilustračné foto Foto: AP Photo/Darryl Bush

KOŠICE 20. decembra (WEBNOVINY) – Z trestného činu kupliarstva uznal Okresný súd Košice II vinnou 37-ročnú Ľudmilu Č., konateľku spoločnosti Gressa s.r.o. Košice.

Podľa rozsudku podnikateľka od roku 2000 do septembra 2007 na rôznych miestach v Košiciach organizovala a zabezpečovala vykonávanie prostitúcie, na ktorú využívala najmenej šestnásť žien. Súd považoval za dokázané, že dievčatá podľa objednávok stálych zákazníkov, rôznych sprostredkovateľov a záujemcov o uspokojenie sexuálnych potrieb osobne alebo telefonicky vysielala na vopred dohodnuté miesto za vopred dohodnutých finančných podmienok.

Za to súd vymeral podnikateľke trest tri roky s podmienečným odkladom na štyri roky. Zároveň jej uložil peňažný trest 10-tisíc eur a probačný dohľad, ktorý spočíva aj v tom, že si v skúšobnej lehote musí nájsť riadne zamestnanie alebo hodnoverne preukázať, že sa o zamestnanie uchádzala. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaná aj prokurátor si ponechali lehotu na podanie odvolania.

Súd omietol obranu obžalovanej, ktorá tvrdila, že jej firma zabezpečovala klientom vždy len platenú dámsku spoločnosť. Ľudmila Č. sa obhajovala, že ak počas tejto práce došlo k pohlavnému styku, bolo to vecou dohody jej pracovníčky so zákazníkom, čo ona nemohla ovplyvniť. Podľa rozsudku túto obhajobu vyvrátili odpočúvania telefonických hovorov medzi podnikateľkou a jej zamestnankyňami, z ktorých bolo zrejme, že úlohou dievčat bolo poskytovať sex.

Súd kvalifikoval skutok podľa miernejších ustanovení ako Krajská prokuratúra v Košiciach. Tá v obžalobe tvrdila, že Ľudmila Č. kupliarstvom získala „značný prospech“, ktorý odhadla na najmenej 3,05 milióna korún ( viac ako 101-tisíc eur). Súd to odmietol s tým, že Ľudmila Č. nemala príjmy len z prostitúcie, ale aj z oficiálneho predmetu podnikania jej firmy, teda ponúkania spoločníčok a hostesiek na akcie rôznych spoločností. Podľa súdu dokazovanie nepreukázalo ani to, že podnikateľka vedela o tom, že tri z jej pracovníčok ešte nemali osemnásť rokov.

Majiteľka agentúry ponúkajúcej dámsku spoločnosť bola obžalovaná aj z trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Prokuratúra tvrdila, že v úmysle zatajiť príjmy z prostitúcie časť prostriedkov použila na kúpu rozostavaného rodinného domu aj s pozemkom a časť na splácanie hypotekárneho úveru vo výške 4 milióny korún. Aby splnila podmienky banky na poskytnutie hypoúveru podľa obžaloby sa fiktívne zamestnala v spoločnosti Východoslovenská investičná, od ktorej získala potvrdenia o príjme. Z pod tohto skutku obžalobu ju súd oslobodil s tým, že o ňom nebolo dosť dôkazov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR