Žena porodila skôr, aby jej umierajúci manžel videl dcérku

Augler
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) – Manželka Texasana Marka Aulgera, zomierajúceho na rakovinu, si nechala umelo vyvolať pôrod, aby ešte mohol vidieť ich dcérku.

Ich tretie dieťa porodila 18. januára, čo bolo takmer dva týždne pred termínom. Mark podľahol rakovine hrubého čreva päť dní na to. Zomrel vo veku 52 rokov.

Markovi Aulgerovi diagnostikovali rakovinu v apríli minulého roka. Nasledovala operácia a šesť mesiacov preventívnej chemoterapie. V novembri však začal mať ťažkosti s dýchaním a už 16. januára lekári rodine oznámili, že jeho choroba je neliečiteľná. Keď sa Diane spýtala, koľko dní mu ostáva, odpoveď znela päť až šesť dní. „Mark povedal, že by rád videl dieťa,“ povedala 31-ročná Aulger tlačovej agentúre AP. Preto hneď súhlasila s návrhom, aby pôrod vyvolali umelo. „Naše postele boli vedľa seba,“ prezradila.

Dcérku Savannah Markovi priniesli na jeho nemocničné lôžko, kde ho trištvrte hodiny kolísal a podľa jeho ženy „plakal a vyzeral veľmi smutne“.

Jeho stav sa následne začal rapídne zhoršovať a v ďalších dňoch dieťa zvládol držať v náručí len niekoľko minút. O tri dni neskôr Mark upadol do kómy a o ďalšie dva dni zomrel. „Vzala som ju domov len deň predtým, ako upadol do kómy,“ uviedla vdova, ktorá je ľuďom mimoriadne vďačná za ich slová útechy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom