Žena vošla vlaku do cesty, zrážku neprežila

Vlak mrtvola
Foto: ilustračné, SITA/ŽSR

BRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) – V železničnej stanici Ružomberok sa stala v utorok 16. júna večer tragická nehoda, 68-ročnú ženu zabil vlak. Ako ďalej pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková, žena prechádzala z obce Likavka do Ružomberka cez svetelne i výstražne zabezpečený priechod pre chodcov.

Rušňovodič prichádzajúceho vlaku na ženu trúbil, no tá nereagovala. Vlak, ktorý mal 31 vozňov a 2810 ton, ju následne zrazil a namieste zabil.

Aj v tomto prípade ide podľa Pavlikovej o zbytočne zmarený ľudský život. Preto ŽSR opätovne poukazujú na nepochopiteľnú nerozvážnosť a ľahostajnosť ľudí, ktorí sa pohybujú v okolí železničných tratí a priecestí. Osoby nedodržiavajú zákon o dráhach a zákon o cestnej premávke, no ohrozujú tiež svoje aj cudzie životy.

„Vyzývame verejnosť, aby bola pri pohybe v blízkosti železničnej trate opatrná a aby dodržiavala zákon o premávke na pozemných komunikáciách,“ uviedla hovorkyňa ŽSR s tým, že vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti až kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom