Žene sa mesiac po pôrode chlapčeka narodili dvojčatá, vynosila ich v druhej maternici

deti, batoľatá
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) – Žena v Bangladéši priviedla na svet dvojčatá iba mesiac po pôrode predčasne narodeného chlapca. Dvadsaťročná Arifa Sultana porodila prvé dieťa koncom februára, o 26 dní neskôr ju však s bolesťami brucha opäť viezli do nemocnice.

Bola stále tehotná

Lekári zistili, že je stále tehotná a v druhej maternici čaká dvojčatá, ktoré priviedli na svet cisárskym rezom. Chlapček a dievčatko sa narodili zdraví a bez komplikácií ich prepustili z nemocnice.

Po príchode pacientky do nemocnice sme vykonali ultrazvukové vyšetrenie a zistili, že čaká dvojčatá,“ uviedla doktorka Sheila Poddar. „Boli sme šokovaní a prekvapení. Nikdy som nič také nevidela,“ dodala.

Nepodstúpila ultrazvuky

Rodina pochádza z vidieckej oblasti Bangladéša a je veľmi chudobná. Počas svojho prvého tehotenstva žena nepodstúpila žiadne vyšetrenie ultrazvukom. Dve maternice však nie sú podla gynekológa Christophera Ng zo Singapuru také vzácne, ako by sa mohlo zdať.

Počas ovulácie sa podľa neho uvoľnili tri vajíčka, ktoré boli počas plodných dní ženy v rovnakom čase oplodnené, čo vyústilo do troch embryí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom