Ženou roka Hasty Pudding je Claire Danes

Claire Danes
Americká herečka Claire Danes. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Študenti divadelného klubu Harvardovej univerzity Hasty Pudding Theatricals titulom Žena roka ocenili herečku Claire Danes. Ocenenie si prevezme 26. januára počas výročných slávností klubu.

„Claire Danes je uznávaná herečka, ktorá prijala výzvy v podobe množstva kritikmi ocenených úloh v televízii, filmoch i divadle,“ vyjadrili sa jeho členovia vo vyhlásení. Ocenenie získavajú umelci, ktorí sa trvalo a pôsobivo zapíšu do sveta zábavného priemyslu. Minulý rok titul získala Julianne Moore, pred ňou Anne Hathaway a Renée Zellweger. Mužom roka bol vlani Jay Leno, jeho predchodcami sú Justin Timberlake či James Franco.

Tridsaťdvaročná rodáčka z newyorského Manhattanu sa do povedomia divákov zapísala v roku 1994 ako Beth March vo filme Malé ženy, a tiež seriálom My So-Called Life.

Odvtedy si zahrala v snímkach ako Rómeo a Júlia (1996), Bedári (1998), Hodiny (2002), Terminátor 3: Vzbura strojov (2003), Základ rodiny (2005) či Hviezdny prach (2007). Za svoje výkony v televíznom filme Temple Grandin (2010) a seriáloch My So-Called Life a Homeland (2011) si odniesla Zlatý glóbus.

Je držiteľkou dvoch cien Emmy, dvoch Satellite Awards a jednej Screen Actors Guild Award. Venuje sa tiež divadlu, na javisku sa objavila v hrách ako Pygmalion či The Vagina Monologues. Žije s hercom Hughom Dancym, ktorého si vzala v roku 2009.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.digitalspy.co.uk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anne HathawayClaire DanesJames FrancoJay LenoJulianne MooreJustin TimberlakeRenée Zellweger