Ženský beh priniesol skvelú atmosféru a rekordnú účasť

Dm zensky beh
Bežkyne počas DM ženského behu Foto: facebook.com/media/set/?set=a.5277821206

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Pekné slnečné počasie a tomu zodpovedajúca výborná nálada sprevádzali sobotný 2. ročník dm ženského behu v Bratislave.

Z vyše tisícky prihlásených (presne 1004) napokon našlo odvahu 880 žien a dievčat, ktoré zvládli nástrahy 4- alebo 9-kilometrovej trate v centre hlavného mesta.

Toľko bežkýň na špecializovanom behu určenom výhradne pre ženy ešte nikdy na Slovensku neštartovalo. Na kratšiu vzdialenosť si trúflo 494 bežkýň, na dlhšiu iba o necelú stovku menej, presne 386. V porovnaní s vlaňajškom sa na štart postavilo o 260 účastníčok viac, čo je takmer 42-percentný nárast! Organizátori v spolupráci s generálnym partnerom podujatia spoločnosťou dm drogerie markt podporili aj sociálny projekt dm šport zóna. Na vybudovanie športového ihriska v Bratislave – mestskej časti Ružinov pôjde výťažok zo štartovného, čo v tomto roku činí 4535 eur.

Tešíme sa, že máme za sebou ďalší úspešný ročník dm ženského behu. Štyridsaťdvapercentný nárast účastníčok svedčí o tom, že rozhodnutie založiť tradíciu ženského behu na Slovensku bolo správne a som nesmierne rada, že sme ju založili práve my. Som rada o to viac, že nejde len o beh, ale súčasťou podujatia je aj sociálny projekt dm šport zóna, vďaka ktorému tento rok vybudujeme ďalšie športové ihrisko v Bratislave,“ povedala Janka Poláčková, prokuristka, dm drogerie markt.

V súťaži na 4 km si víťazstvo vybojovala Kristína Hegedüsová z AC Nové Zámky so 7-sekundovým náskokom pred Ivanou Butoracovou (TJ Obal servis Košice). „Vlani som dobehla tretia, preto mám z víťazstva radosť. Samozrejme, uvedomujem si, že pozíciu mi trochu uľahčila moja kamarátka a zároveň veľká súperka Lucia Janečková, ktorá zo zdravotných dôvodov nemohla obhajovať prvenstvo. Verila som si, no aj tak som sama seba dostala do zbytočných problémov, lebo prvý kilometer som dosť prepálila,“ vravela 17-ročná novozámocká študentka, ktorá priznala, že podľahla výbornej atmosfére.

Nakoniec som bola rada, že som zvíťazila. Moje pocity v cieli boli neopísateľné, ale úprimne – najviac ma tešil fakt, že to už mám úspešne za sebou.“, dodala Kika Hegedüsová.

Keďže mama a dcéra Janečkové pre chorobu Lucie na dm ženský beh neprišli, na 9-kilometrovej trati sa otvorila šanca pre ďalšie popredné bežkyne. Zvíťazila Dubničanka Ľubomíra Maníková pred ďalšou registrovanou atlétkou Katarínou Pokornou.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom