Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu

Ženy dokážu implementovať, aj ísť do konfliktov

BRATISLAVA 12. novembra (WBN/PR) – V hoteli Altes Kloster v Hainburgu sa tento rok v októbri stretli na prestížnom podujatí aktívne dámy, manažérky a podnikateľky, členky ChamCham neformálneho združenia bilaterálnych obchodných komôr na Slovensku. Hlavná diskusia zaujala rôznymi pohľadmi na presadenie sa žien v mužskom svete, na toľko diskutované kvóty počtu žien v riadiacich štruktúrach firiem, na voľbu medzi materstvom a kariérou, na predsudky spoločnosti.

Panelová diskusia pod taktovkou moderátorky Very Wister na tému Women‘s leadership z pohľadu rôznych kultúr ponúkla zaujímavú výmenu názorov o postavení žien na vedúcich postoch. Úspešné manažérky s dlhoročnou praxou v rôznych segmentoch nadnárodných spoločností priblížili svoje skúsenosti, postrehy a názory a diskutovali o nich s viac ako osemdesiatimi účastníčkami Business ladies day. Podujatie organizuje ChamCham, neformálne združenie bilaterálnych obchodných komôr na Slovensku.

Podľa Renáty Bláhovej zo spoločnosti BMB Leitner v Bratislave je rozdiel medzi ženami a mužmi v biznise v tom, že muži chcú byť za každú cenu úspešní, ženy hľadajú predovšetkým harmóniu a stabilitu. Tatiana Prokopová si myslí, že ženy majú najväčšie bariéry samy v sebe, nemali by si klásť otázku, či zvládnu nejakú výzvu, ale prečo ju zvládnu.

„Ženy dokážu implementovať, aj ísť do konfliktov“, tvrdí Regina Ovesny Straka z poisťovne Kooperativa Rakúsko „Často sa však strácame v detailoch, čím sa samé brzdíme. Pre každý podnik je potrebný mix názorov. Myslím si, že na Slovensku aj v Rakúsku budeme musieť žiadať od podnikov aj vlád verejný prísľub, koľko žien chcú mať v riadení. Osobne som však proti kvótam, myslím si, že ženám viac poškodí, ako pomôže, ak sa na základe kvót dostane do funkcie žena, ktorá na to nemá. Svet sa dnes mení veľmi rýchlo, treba sa zmenám prispôsobovať, ale popri tom si treba chrániť jednoduché základy života. Ak sa prispôsobíme len rýchlosti, nemusíme prežiť, a to ženy vďaka svojej intuícii dokážu lepšie pochopiť ako muži. Pre ženy je podstatné fungovanie tímu, čo je veľmi dôležité, lebo ženy budú mať zodpovednosť za celú spoločnosť,“ skonštatovala Regina Ovesny Straka na záver diskusie so súhlasným potleskom prítomných dám.

Tohtoročný Business Ladies Days opäť potvrdil význam stretnutí rôznych generácií žien a neformálnej výmeny názorov na vážne i menej vážne témy. Okrem hlavnej panelovej diskusie podujatie ponúklo aj zaujímavé a inšpiratívne prednášky, tréningy a diskusie na témy: Sila a zraniteľnosť, Mužsko-ženský princíp, Úspech v biznise cez šatník, či nový trend Medicína životného štýlu – fikcia či realita? Na záver v krásnych priestoroch hotela Altes Kloster sa konala módna prehliadka spojená s degustáciou juhoafrických vín.

K téme

Eurovoľby 2019 boli najdôležitejšou križovatkou od nášho vstupu do EÚ, zhodujú sa viaceré hlasy V Bratislave sa diskutovalo o budúcnosti Európskej Únie

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X