Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Dušan Hein
28. januára 2016 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(15)

Žiaci si v piatok prevezmú výpisy vysvedčenia

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Žiaci základných a stredných škôl si v piatok 29. januára prevezmú od svojich triednych učiteľov výpis slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu a správania. Tento výpis nie je verejnou listinou. Vysvedčenie za prvý polrok vydávajú školy len na základe žiadosti plnoletého žiaka, zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor ministerstva školstva.

Obrazom: Štrajk učiteľov

Podľa údajov Centra vedecko-technických informácií je v tomto školskom roku v základných školách viac ako 457-tisíc žiakov vrátane žiakov špeciálnych základných škôl a takmer 231-tisíc stredoškolákov. Žiaci na konci prvého polroka teda nedostávajú vysvedčenia, dostávajú len výpis hodnotenia za prvý polrok. Tento výpis môžu dať rodičovi v tlačenej podobe či elektronicky – podľa toho, aký spôsob informovania má škola zaužívaný. Škola môže hodnotiť žiaka klasifikáciou, slovným hodnotením alebo kombináciou oboch spôsobov.

Vydávanie výpisov slovného hodnotenia alebo klasifikácie prospechu však ovplyvní v niektorých školách aj aktuálny štrajk učiteľov, do ktorého sa na stránke Iniciatívy slovenských učiteľov registrovalo vyše 10 500 učiteľov z viac ako 760 škôl. Vladimír Crmoman z Iniciatívy slovenských učiteľov už v sobotu 23. januára povedal, že ak bude štrajk pokračovať, zatvorené školy výpisy žiakom neodovzdajú.

Školy však v tomto prípade postupujú individuálne. Základná škola na Ostredkovej v Bratislave napríklad informovala, že napriek pokračujúcemu štrajku jej pedagogických zamestnancov upravuje organizáciu a chod školy.

V piatok teda o 8:00 nastúpia do školy všetci žiaci prvého stupňa do svojich kmeňových tried a prevezmú si výpisy vysvedčenia. O 8:45 končí žiakom prvého stupňa vyučovanie a rodičia si ich vyzdvihnú pred školou. Následne o 8:55 nastúpia do školy všetci žiaci druhého stupňa do svojich kmeňových tried a rovnako si prevezmú výpisy vysvedčenia. Vyučovanie im bude končiť o 9:40. V prípade, že si žiaci v tejto škole nevyzdvihnú výpisy vysvedčenia v piatok, bude ich neprítomnosť v škole ospravedlnená z objektívnych dôvodov a výpis vysvedčenia si prevezmú v utorok 2. februára.

Po tom, ako si žiaci v základných a stredných školách prevezmú vysvedčenia, budú mať v pondelok 1. februára jeden deň prázdniny.

Odporúčané články

Zastrašovanie učiteľov je neprípustné, vyhlásil Andrej Kiska Štrajk: Ministerstvo tvrdí, že zatvorených škôl ubúda

Témy

Diskusia

udajne Hlavne ze UDAJNE!!!!!!!!!! Nerobim pri páse, odtiaľ si spadol ty. A rovno na gebulu. Na učiteľa si príliš primitívny a vulgárny, ako ho...o. Ty nie si učiteľ ale osadník. Re Ty debil No vidíš, Ty imbecil, ako si sa pekne prispôsobil... Včera si chcel "hnať" a dnes si sklapol. Naraz Ti je jedno, či dnes, či o dva dni... Lenže budúci týždeň sa "naši" rodičia známky svojich ratolestí ešte stále nedozvedia... :-)))... zamestnanec A je to vonku !!!!!!! Zamestnanec region Presu, Matovičovej rodinnej firmy údajne vyhlásil do médií, že logo iniciatívy učiteľov sa vyrábalo u nich v redakcii a údajne sa u nich v kancelárii konali aj porady Matoviča, Lipšica a tých strapatých... učiteľ Štrajk odhalil obrovský nadbytok učiteľov a zdravotných sestier v systéme! 27. január 2016 20:35, Prečítané 315x, politológ, Nezaradené Štrajk odhalil obrovský nadbytok učiteľov a zdravotných sestier v systéme! Dá sa skonštatovať, že štrajk učiteľov vyplavil na povrch marazmus, ktorý sa...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

DRAN.sk

Dámskajazda

NAJKY.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...