Žiaci z Richnavy už nebudú dochádzať do Kluknavy, v obci zriadia základnú školu

Škola, žiaci
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

KOŠICE 3. apríla (WebNoviny.sk) – Okresný úrad v Košiciach zriadi základnú školu v obci Richnava okres Gelnica.

Ako informovalo v tlačovej správe ministerstvo školstva, rezort pristúpil k tomuto kroku na základe záverov rokovania predstaviteľov vlády s primátorom Gelnice, starostom obce Richnava a Kluknava, ako aj ďalšími zástupcami miestnej správy a samosprávy počas výjazdového rokovania vlády SR 19. marca 2019 v Gelnici.

Musela konať vláda

Podmienky na výchovu a vzdelávanie detí a žiakov vytvára podľa zákona obec, a to najmä tým, že zriaďuje školy a školské zariadenia.

No keďže deťom z obce Richnava hrozilo, že sa v budúcom školskom roku nebudú mať kde učiť, keďže v obci nie je žiadna škola, v danej veci musela začať konať vláda SR. Výsledkom rokovania bolo poverenie Okresného úradu v Košiciach zriadiť základnú školu v tejto obci.

Kapacitný problém

Uvedená situácia podľa ministerstva školstva vznikla v dôsledku toho, že medzi obcami Kluknava a Richnava nedošlo k dohode o vytvorení spoločného školského obvodu.

Základná škola v Kluknave, ktorú navštevovali v rámci spoločného školského obvodu aj žiaci z obce Richnava, mala kapacitný problém s umiestňovaním nových žiakov do školy.

Túto skutočnosť sa vedenie Základnej školy v Kluknave rozhodlo riešiť vypovedaním školského obvodu pre obec Richnava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRVláda SR