Žiadny dôvod na zvolanie snemu neexistuje, vyhlásil Fico podporený košickou krajskou radou

Robert Fico, Smer-SD
Predseda strany Smer-SD a expremiér Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

MALÁ IDA 13. júna (WebNoviny.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico nevidí dôvod na zvolanie mimoriadneho snemu strany, alebo na jeho odstúpenie z čela strany.

„Žiadny dôvod na zvolanie snemu neexistuje, ide o individuálny hlas pani Smolkovej. Nikto ju ale za jej názor nebude vyhadzovať alebo hrešiť,“ uviedol Fico dnes večer po rokovaní košickej krajskej rady Smeru v a dodal, že má podporu všetkých krajov.

Plodná diskusia s predsedom

Ako ďalej povedal novinárom, členom Smeru chýba viac komunikácie a v septembri a v januári pred parlamentnými voľbami plánujú zvolať krajské členské schôdze.

„Naša krajská rada nechce aby sa riešili zmeny na najvyšších postoch našej strany a predseda strany ma dôveru našej krajskej rady,“ konštatoval po rokovaní predseda košickej krajskej rady Smeru Richard Raši.

Rokovania sa zúčastnila aj europoslankyňa a okresná predsedníčka strany za Košice III Monika Smolková. „Dnes sme začali s pánom predsedom plodnú diskusiu, na rovinu sme povedali čo všetko nás trápi, vypočul si nás a sľúbil, že najneskôr v septembri príde opäť a budeme diskutovať,“ uviedla Smolková.

Ako ďalej informovala, Peter Pellegrini má jej plnú dôveru a podporu a rešpektuje, že v zmysle stanov strany nie je možné zvolať mimoriadny snem. “Jediný recept pre úspešnú politiku je vzájomná komunikácia a čo najčastejšia,“ dodala na záver.

List vedeniu strany

V obci Mála Ida pri Košiciach sa vo štvrtok podvečer stretli členovia krajskej rady Smeru-SD. Rokovania sa zúčastnil aj predseda strany Robert Fico a europoslankyňa Monika Smolková.

Smolková ako predsedníčka okresnej organizácie Smeru Košice III poslala spolu s ďalšími členmi strany koncom mája list jej vedeniu, v ktorom žiadali odstúpenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka a mimoriadny snem.

V liste taktiež vyzvali predsedu vlády Petra Pellegriniho, aby kandidoval za predsedu, písali o úbytku členov, nespokojnosti s klesajúcim počtom voličov strany a aj o tom, že s nimi vedenie nekomunikuje. Nepáčilo sa im ani to, ako sa vyrovnali s kauzami Smeru.

Pod list sa podpísali viacerí členovia aj okresní funkcionári z Košického kraja. Dostalo ho nielen predsedníctvo, ale aj všetky krajské a okresné organizácie. List poslali 28. mája, dva dni po tom, ako strana prvýkrát od roku 2004 nevyhrala celoštátne voľby a v eurovoľbách ju s viac než štvorpercentným náskokom predbehla koalícia Progresívne Slovensko/Spolu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika SmolkováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD