Židekova firma nedostane ani cent, kraj jej vypovedal zmluvu

židek
Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

ŽILINA 9. júla (WEBNOVINY) – Žilinský samosprávny kraj vypovedal zmluvu so žilinským Board Clubom olympijského medailistu Radoslava Žideka.

Na už uskutočnený projekt Snowboarding nás spája klub nedostane z takmer 23 tisíc ani euro.

Klub nenaplnil základnú podstatu slovensko-poľského projektu, keď všetky aktivity organizoval len na Slovensku a navyše nedodržal ani ďalšie dohodnuté podmienky.

Podľa šéfa kraja Juraja Blanára aktivity mikroprojektu klub nezvládol, keď ani jedno sústredenie či preteky nezorganizoval v Poľsku a z plánovaných 40 detí z oboch krajín zapojil len 30 detí zo Slovenska.

Faktúry nesedia

Blanár
Foto: SITA/František Dejčík

Krajská samospráva ako riadiaci orgán cezhraničných mikroprojektov podozrieva klub aj z uvádzania nepravdivých informácií v monitorovacích správach, keď napríklad miesto a čas vyfakturovanej stravy nesedí s aktuálnym pobytom detí.

„Keď sme skontrolovali všetky dokumenty, ktoré nám boli doručené, zistili sme, že neboli naplnené hodnotiace kritériá, stanovené v zmluve o nenávratný finančný príspevok. Nebola tam naplnená požiadavka cezhraničného dopadu, pretože podľa dokumentov, ktoré sme dostali, všetky aktivity sa udiali len na slovenskej strane. Rovnako tam boli nezrovnalosti so žiadosťami o preplatenie nákladov, ktoré zjavne nesúviseli s napĺňaním tohto projektu. Je to po prvýkrát, že sme museli takto pristúpiť k vypovedaniu zmluvy a tak žiadateľ nebude mať preplatené žiadne euro,“ povedal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Právnik Žideka avizuje žalobu

Podľa Blanára kraj informoval žilinský Board Club o vypovedaní zmluvy písomne ešte začiatkom minulého týždňa. Podľa právnika, ktorý zastupuje Board Club a Radoslava Žideka výpoveď zmluvy zatiaľ nedostali.

„Pán Židek vôbec nebol oboznámený s odstúpením od zmluvy riadnou cestou, nemal možnosť na to reagovať a v prípade, že sa ukáže, že to neboli pravdivé skutočnosti alebo to budeme konfrontovať a zistí sa, že nie je tam pravda, budeme žalovať neplatnosť odstúpenia,“ povedal právnik Marek Margetin.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj BlanárRadoslav Židek
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)