Židovská organizácia píše Orbánovi, žiada zastavenie vládnej kampane proti Sorosovi

Kampaň proti Sorosovi
Maďarská vláda minulý týždeň začala billboardovú a televíznu kampaň s cieľom zdiskreditovať Sorosove promigračné názory. Foto: SITA/AP.

BUDAPEŠŤ 7. júla (WebNoviny.sk) – Zväz židovských náboženských obcí v Maďarsku žiada premiéra krajiny Viktora Orbána, aby okamžite ukončil politickú reklamnú kampaň namierenú proti maďarsko-americkému investorovi a filantropovi Georgovi Sorosovi.

Kampaň proti Sorosovi

Predseda zväzu András Heisler v liste Orbánovi, ktorý zverejnili vo štvrtok, uviedol, že hoci vládna kampaň nie je „otvorene antisemitská“, je „veľmi spôsobilá“ na vyvolanie nekontrolovaných vášní, vrátane antisemitizmu.

Maďarská vláda minulý týždeň začala billboardovú a televíznu kampaň s cieľom zdiskreditovať Sorosove promigračné názory.

Na plagátoch načmárané heslá

Plagáty a billboardy znázorňujú usmievajúceho sa Sorosa s titulkom „Nedovoľme Sorosovi, aby sa smial naposledy!“ a s poznámkou tvrdiacou, že 99 percent Maďarov odmieta ilegálnu migráciu.

Na niektorých plagátoch v Budapešti a iných veľkých mestách v Maďarsku sa na podobizni Sorosa objavili načmárané heslá, ako napríklad „hnusný Žid“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George SorosViktor Orbán