Žilina a Senica postúpili do semifinále Slovnaft Cupu, Ramírez strelil Nitre štyri góly

Žilina - Skalica
Zľava: Róbert Boženík z MŠK Žilina a brankár Vojtech Milošovič z MFK Skalica počas štvrťfinálového futbalového zápasu Slovnaft Cup 2018/2019 medzi MŠK Žilina - MFK Skalica. Žilina, 12. marec 2019. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Hráči MŠK Žilina postúpili do semifinále slovenského pohára vo futbale Slovnaft Cupu 2018/2019, keď v utorkovom dueli štvrťfinále zdolali druholigový tím MFK Skalica na domácom trávniku 4:1.

„Šošoni“ sa ujali vedenia už v 12. minúte, keď sa presadil Miroslav Káčer. Ešte v prvom polčase naňho nadviazal Jaroslav Mihalík presným zásahom na 2:0. Po zmene strán sa síce Skaličania vrátili do hry zásluhou pekného gólu kapitána Lukáša Opielu, ktorý sa presne trafil z priameho kopu, avšak remízu pod Dubňom už nevybojovali.

V 79. min sa prudkou strelou po zemi spoza šestnástky prezentoval Mihalík, ktorý druhýkrát v stretnutí prekonal Vojtecha Milošoviča. Štvrtý gól domácich pridal po peknej kombinácii v 87. min Filip Balaj. Vďaka tomu spečatili „žlto-zelení“ postup medzi najlepšie pohárové kvarteto.

V druhom utorňajšom zápase si FK Senica doma poradil s FC Nitra presvedčivo 5:1. Päť gólov pritom padlo už v prvom polčase a autorom štyroch domácich presných zásahov bol Eric Ramírez. Ten sa postupne presadil v 14., 35., 42. a 45. min a stal sa hrdinom Seničanov. Jediný presný zásah v drese Nitry dosiahol Nikola Gatarič v 19. min, keď sa zblízka presadil vtipnou hlavičkou, po ktorej lopta prelobovala domáceho gólmana. Následne však tri razy v priebehu desiatich minút udrel Ramírez, ktorý prakticky sám zariadil postup Senice do semifinále Slovnaft Cupu 2018/2019 aj napriek tomu, že domáce mužstvo dohrávalo duel iba s desiatimi hráčmi v poli. V 79. min totiž obdržal červenú kartu po dvoch žltých Carlos Daniel Silveira da Graca Kay, aj v oslabení sa však dokázal presadiť Sasha Petshi v nadstavenom čase a Senica sa tak radovala z konečnej výhry 5:1 a postupu medzi najlepšiu štvoricu.

Slovnaft Cup 2018/2019

• štvrťfinále

MŠK Žilina – MFK Skalica (II. liga) 4:1 (2:0) – do semifinále postúpila Žilina
Góly: 25. a 79. Mihalík, 12. Káčer, 87. Balaj – 59. Opiela, ŽK: 53. Kaša, 57. K. Vallo – 86. Hlavatovič, rozhodovali: Prešinský – Tomček, Roszbeck, 1144 divákov

FK Senica – FC Nitra 5:1 (4:1) – do semifinále postúpila Senica
Góly: 14., 35., 42. a 45. E. Ramírez, 90.+ Petshi – 19. Gatarič, ŽK: 14. E. Ramírez, 17. El Moudane, 37. Dangubič – 3. F. Bílovský, 64. Charizopulos, 71. Vrábeľ, ČK: 79. C. Da Graca Kay (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura – Štrbo, Vorel, 438 divákov