Zilina zlate moravce
Zľava: Obranca Denis Vavro z MŠK Žilina, obranca Toni Tipurić z FC ViOn Zlaté Moravce a obranca Martin Králik z MŠK Žilina počas zápasu 24. kola jarnej časti Fortuna ligy ročníka 2015/2016 medzi MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce. Žilina, 18. marec 2016. Foto: SITA/Milo Fabian
18. marca 2016 ŠportFutbal od SITASITA Diskusia()

Žilina má prvé jarné víťazstvo, deklasovala Zlaté Moravce

ŽILINA 18. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti MŠK Žilina sa radujú zo svojho prvého víťazstva v jarnej časti najvyššej domácej dlhodobej súťaže Fortuna ligy 2015/2016.

Po sérii štyroch prehier triumfovali v piatok v domácom prostredí v úvodnom zápase 24. kola nad hráčmi FC ViOn Zlaté Moravce jednoznačne 6:0. „Šošoni“ najmä zásluhou hetriku Filipa Hlohovského nadviazali na utorňajší pohárový úspech 3:0 proti FC DAC 1904 Dunajská Streda. ViOn-u sa revanšovali za októbrový debakel 0:4.

Pod Dubňom zdolali tohto rivala vo FL ôsmy raz v rade. Zlaté Moravce vyťažili z piatich ligových duelov po zimnej prestávke iba tri body a sú na 9. mieste v 12-člennej tabuľke, Žilina sa priebežne posunula zo šiestej na štvrtú priečku, za vedúcim AS Trenčín zaostáva o 21 bodov.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 6:0 (2:0)

Góly: 13., 59. a 81. Hlohovský, 30. Králik, 52. Letič, 61. Michlík, ŽK: 44. M. Perišič, 75. Tawamba (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: Sedlák – Lieskovský, Ádám

Žilina: Volešák – Špalek, Vavro, Králik, Mazáň (79. Hancko) – I. Díaz (86. Káčer) – Škvarka, Michlík – Hlohovský (82. Mbah), Paur, Letič

Zlaté Moravce: P. Kováč – Majkič, Tipurič, Jhonnes Marques de Souza, Kupec – Karlík – Slančík (46. Orávik), Krznarič, M. Perišič (46. Cebara), Gešnábel (62. M. Kuzma) – Tawamba

Hlasy (zdroj: Arena Sport)

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Chlapci hrali dobre, chutil im futbal a to je podstatné. Boli sme efektívni najmä cez Filipa Hlohovského. Treba pochváliť obrancov a aj Miloša Volešáka, ktorý chytil veľkú šancu súpera na začiatku druhého polčasu. Čaká nás reprezentačná prestávka, musíme si doliečiť zranenia. Verím, že následne to bude mať každý s nami ťažké. Uvidíme, kde budeme na konci sezóny.“

Libor Fašiang (tréner Zlatých Moraviec): „Myslím si, že dnes sme podali veľmi zlý výkon, najhorší pod mojím vedením. Dostali sme lekciu z nasadenia aj kombinačných zručností. Ešte dobre, že teraz bude reprezentačná prestávka. Máme čo robiť, aby sme sa pripravili na najbližší zápas s Trenčínom.“

Úradujúci majster z Trenčína zvíťazil v Michalovciach Ružomberok zdolal Skalicu, Slovan zaváhal