Žilina naložila Zlatým Moravciam, Slovan si podala Myjava

Fortuna liga - 2. kolo
Zľava: Tomáš Marček z Myjavy, Karol Mészáros zo Slovana a brankár Peter Solnička z Myjavy v zápase 2. kola jesennej časti Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - Spartak Myjava . Bratislava, 26. júl 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

ŽILINA 26. júla (WEBNOVINY) – V nedeľu sa vo Fortuna lige hrali tri zápasy druhého kola. O najväčšie prekvapenie sa postarili hráči Spartaka Myjava, ktorí zvíťazili na Pasienkoch nad bratislavským Slovanom 1:0. V úvodnej štvrtine zápasu sa museli pri viacerých príležitostiach vyznamenať gólmani Ján Mucha a Peter Solnička. Karolovi Mészárosovi a Petrovi Sládekovi pre zmenu chýbali na oboch stranách len milimetre.

Obrazom: Zápasy druhého kola Fortuna ligy

Ako prvý a napokon i jediný udrel v 36. minúte myjavský Peter Sládek, ktorý vyťažil z výbornej práce kapitána Štefana Pekára a nedôrazu domáceho Dávida Hudáka. Bratislavčania boli za jednogólové polčasové manko vzhľadom na priebeh radi.

Domácim v druhej časti pomohli i striedania, no v koncovke sa naďalej trápili. Karolovi Mészárosovi či Nicolásovi Gorositovi chýbali k vyrovnaniu len centimetre, Marko Milinkovič a Filip Oršula si vylámali zuby na Solničkovi.

Myjava začala ku koncu duelu využívať otvárajúce sa okienka v defenzíve „belasých,“ no svoj náskok už nenavýšila. Bodovú iskierku nádeje domácich definitívne uhasil František Kubík, ktorý v 82. minúte po druhej žltej karte putoval predčasne do kabín.

Žilina naložila Zlatým Moravciam päť gólov

Futbalisti MŠK Žilina potvrdili úlohu favorita a v nedeľnom stretnutí 2. kola Fortuna ligy 2015/2016 zdolali Zlaté Moravce presvedčivo 5:1 (2:0). Už v 16. minúte mal vicemajstrovský tím dvojgólový náskok, keď sa strelecky presadili Miroslav Káčer a Jakub Paur.

12. FC ViOn Zlaté Moravce 2 0 0 2 2:7 0

V 62. minúte síce znížil Josip Krznarič, ale zakrátko Michal Škvarka prinavrátil „šošonom“ dvojgólové vedenie. Striedajúcemu chorvátskemu kanonierovi Matejovi Jeličovi stačili necelé dve minúty pobytu na trávniku, aby sa aj on zapísal do streleckej listiny. Gólovú bodku za duelom „namaľoval“ svojím druhým zásahom v stretnutí Paur.

Hrdinom Dunajskej Stredy dvojgólový Pačinda

Erik Pačinda bol hrdinom Dunajskej Stredy v nedeľnom stretnutí 2. kola futbalovej Fortuna ligy 2015/2016 proti Trnave.

DAC zaostával ešte desať minút pred koncom duelu 0:1, ale 26-ročný krídelník sa dvoma presnými zásahmi v rozpätí necelých piatich minút postaral o zvrat.

Druhý gól dal z pokutového kopu po faule hosťujúceho stopéra Miloša Nikoliča v pokutovom území. Dunajskostredčania majú na konte plný počet 6 bodov, Spartak v tabuľke zatiaľ ani jeden.

Fortuna liga 2015/2016 – 2. kolo – nedeľa:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Trnava 2:1 (0:1)

Góly: 81. a 85. (z pok. kopu) Pačinda – 41. Mikovič, ŽK: 31. G. Straka, 52. Ljubičič, 86. Pačinda – 33. Čonka, 43. Vojtuš, 62. Greššák, 83. Strapák, ČK: 84. Miloš Nikolič (Trnava) za faul v pokutovom území, rozhodovali: Smolák – Hancko, Pozor, 5218 divákov

Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň – Štepanovský, G. Straka, Sarr (78. Krišto), Pačinda (90.+ Antonio Asanovič) – Szarka, Polievka (61. Pavol Jurčo)

Trnava: Strapák – Janečka, Martin Tóth, Miloš Nikolič, Čonka (46. Baéz) – Greššák, Casado – Mikovič (87. Bortel), E. Sabo, Halilovič – Vojtuš (71. Harba)

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 5:1 (2:0)

Góly: 16. a 89. Paur, 9. Káčer, 69. Škvarka, 79. Jelič – 62. Krznarič, ŽK: 63. Škvarka (Žilina), rozhodovali: P. Hrčka – Bóllo, Jenčura, 1689 divákov

Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík (61. Špalek), Káčer, Bénes (46. Škvarka), Paur – J. Mihalík (77. Jelič)

Zlaté Moravce: P. Kováč (4. Ranilovič) – Cebara (66. Mance), Burič, Tipurič, Mršič – S. Milojevič – Orávik, Samateh, D. Školnik, Glavaš (66. Kupec) – Krznarič

ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Gól: 36. Sládek, ŽK: 27. F. Kubík, 77. Milinkovič (obaja Slovan), ČK: 82. F. Kubík (po 2. ŽK), rozhodovali: Vnuk – Brendza, Kováč

Slovan Bratislava: Mucha – Kotula, D. Hudák, Gorosito, Podaný – Lásik (56. M. González), Štefánik (46. F. Oršula) – Milinkovič, K. Mészáros, F. Kubík – Priskin (60. Vittek)

Myjava: Solnička – Beňo, Banovič, Kóňa, J. Chovanec (33. P. Jánošík) – Marček – E. Daniel (90.+ Jastráb), Bílovský, Š. Pekár, Ľ. Kolár – Sládek (90.+ Ferenčič)