Žilina po štyroch zápasoch strelila gól, Moravce zdolala 4:1

Zilina zlate moravce
Sprava: Brankár Martin Dúbravka (vpravo) z MŠK Žilina a Ľubomír Bernáth z FC ViOn Zlaté Moravce počas zápasu 18. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce. Žilina, 23. november 2012. Foto: SITA/Lukáš Macek

ŽILINA 23. novembra (WEBNOVINY) – Výsledok predohrávky 18. kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce 4:1 (3:0)

Góly: 10. a 56. Pich, 35. Škriniar, 44. Ricardo Nunes (z pok. kopu) – 62. Orávik, ŽK: 21. J. Mihalík, 51. Piaček – 57. Pavol Majerník, 59. Škvarka, rozhodovali: Trutz – T. Somoláni, Jankovič, 1190 divákov

Žilina: Dúbravka – S. Angelovič, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes – Škriniar – Barčík, Paur (72. Lupčo), Gergel, Pich (89. Káčer) – J. Mihalík (89. Čmelík)

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Bortel, Pavol Majerník, Chren – Obročník – Orávik, L. Kováč, L. Janič (52. Hodek) – Ľ. Bernáth (73. Bolinha), Škvarka (78. L. Mihálik)

I. polčas

Po desiatich minútach hry Žilinčania prekvapili hostí, keď Barčík vysunul na ľavej strane Picha a ten technickou strelou prekonal brankára Kuciaka – 1:0.

O osem minút neskôr rozohrával Nunes priamy kop z pravej strany a takmer zvýšil vedenie svojho tímu. Po faule na Nunesa v 31. min kopali Žilinčania priamy kop z 20 metrov, ale Barčík mieril tesne nad bránku.

Zlatomoravčania sa v prvom polčase nedokázali presadiť proti aktívne a pozorne hrajúcim domácim, neutvorili si žiadnu gólovú príležitosť. Skóre sa opäť menilo v 35. min, keď zaznamenal svoj prvý gól v Corgoň lige iba 17-ročný Milan Škriniar.

Jeho center si nešťastne zrazil do vlastnej brány obranca hostí Martin Chren. Tri minúty pred polčasovou prestávkou fauloval v šestnástke Candrák žilinského útočníka Jaroslava Mihalíka, nariadený pokutový kop premenil Ricardo Nunes a zvýšil vedenie svojho tímu na rozdiel troch gólov.

II. polčas

Hneď po zmene strán sa v šestnástke uvoľnil hosťujúci Bernáth, ale nepodarilo sa mu presne zakončiť.

V 56. min pridal svoj druhý gól v stretnutí Pich, opäť po Barčíkovej prihrávke.

Aj po štvrtom strelenom góle hrali futbalisti Žiliny smerom dopredu.

V 61. min ušiel obrancom Zlatých Moraviec Mihalík a napálil do žrde Kuciakovej bránky.

O minútu neskôr napodobnil útočníka MŠK na opačnej strane Orávik, ale ten svoju príležitosť premenil a znížil.

V záverečných dvadsiatich minútach však Žilinčania kontrolovali hru, nedovolili hosťom utvoriť si tlak a streliť ďalšie góly.

V 75. min ešte Barčík poslal loptu do hornej žrde Kuciakovej bránky.

Frans Adelaar (tréner MŠK Žilina): „Bol to veľmi dobrý zápas pre divákov. Obidva tímy hrali dobre v poli, aj v šestnástkach. Vedel som, že musíme dať gól a vidíte, že keď ho dáme, čo to urobí so sebadôverou hráčov. Predovšetký, keď máme mladý tím. Odohrali sme veľmi dobré stretnutie.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Chceli sme uhrať viac. Dobre sme vstúpili do zápasu, ale prakticky pri prvej šanci Žiliny mal Pich veľa priestoru a trafil presne. Potom hrali domáci veľmi dobre, napádali nás, dostupovali. Nám dlho trvala prechodová fáza. Prišiel druhý gól po tečovanej strele, potom penalta. Je to pre nás kruté, ale taký je futbal. Bol to pekný duel, hralo sa hore-dole. Žilina dnes hrala veľmi dobre.“

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 po piatkovom stretnutí 18. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 17 9 5 3 24:16 32

2. FC ViOn Zlaté Moravce 18 8 5 5 28:21 29

3. MŠK Žilina 18 6 10 2 24:12 28

4. AS Trenčín 17 7 6 4 28:20 27

5. FK Senica 17 7 4 6 21:16 25

6. MFK Ružomberok 17 6 6 5 16:19 24

7. MFK Košice 17 6 5 6 19:20 23

8. Spartak Myjava 17 5 5 7 25:25 20